Nors atsižvelgiant į ketvirčio pardavimus „Apple“ pardavimai kiek smuktelėjo, tačiau netrukdo kompanijai metai iš metų didinti savo produkcijos realizacijos apimtis. Ekspertai iš „IHS iSuppli“ suskaičiavo, kiek „Apple“ išleidžia puslaidininkių komplektuojančių dalių pirkimams, lyginant su kitais pasaulinio lygio elektronikos vartotojais.
Prognozuojama, jog šiemet „Apple“ atitinkamiems poreikiams išleis nei daug, nei mažai – 28 mlrd. JAV dol. Tai yra žymiai daugiau, nei artimiausio konkurento „Samsung“ išlaidos, kurios sudaro „vos“ 14,9 mlrd. JAV dol. Tiesa, „Samsung“ gamina tikrai daug mikroschemų, kurios naudojamos „Apple“ produktuose, tai negalima sakyti, jog P. Korėjos gamintojas smarkiai kenčia dėl susidariusios situacijos. „Samsung“ išlaidos šiemet turėtų padidėti tik 0,3%, kai „Apple“ šį rodiklį padidins 15,1%.
2013 m. „Apple“ išlaidų augimo tempai, siekiant įsigyti reikiamas mikroschemas ir kitą puslaidininkių produkciją, sudarys 12,3%. Vargu, ar kas iš konkurentų galės atlaikyti tokį tempą. Pavyzdžiui, šiemet antra pagal augimo tempus kompanija pademonstravo 4,6% prieaugį – tai kompanija „Canon“.
Pranešama, jog „Apple“ šiuo metu turi apie 150 tiekėjų ir tarpininkų. Ar reikia stebėtis, jog dauguma gandų ir kitos informacijos apie būsimus „Apple“ produktus žiniasklaidą pasiekia būtent iš jų. Jei JAV rinkoje „Apple“ užima tik antrą vietą pagal perkamų mikroschemų bendrą sumą (čia lyderiauja „Cisco“), tai Azijos – Ramiojo vandenyno regione „Apple“ tvirtai išlaiko pirmą vietą. Europoje, Afrikos ir Artimųjų Rytų regione kompanija iš Kupertino pagal šį rodiklį lieka šeštoje vietoje.
Analitikai iš „IHS iSuppli“ mano, jog „Apple“ susidomėjimas TV rinka leis dar labiau padidinti puslaidininkių produkcijos pirkimo apimtis. Be didelių nuolaidų ir specialių sąlygų, didžiausių mikroschemų pirkėjo statusas „Apple“ leidžia tikėtis daug rimtesnių privilegijų – pavyzdžiui, gamyklų atsiradimą, kurios dirbs tik jos poreikiams (apie tai kalba ne tik „Foxconn“, tačiau ir TSMC).