Šių metų vasaros pradžioje „NAND Flash“ tipo atminties mikroschemų kainos kiek stabilizavosi po neplanuoto mažėjimo pavasarį. Jei tikėti pramonės šaltiniais iš Taivano, tai įvyko todėl, kad kompanijos „Samsung“ ir „Toshiba“ – „NAND Flash“ rinkos lyderiai – užšaldė šio tipų mikroschemų gamybos plėtros planus. Vis tik panašu, kad „NAND Flash“ kainų stabilizavimui to nepakaks, todėl reikės imtis radikalesnių priemonių.
Naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi japonų leidiniu „Nikkei“, praneša, jog japonų „Toshiba“ ketina net 30 % sumažinti „NAND Flash“ atminties gamybą. Kaip žinia, šio tipo mikroschemos naudojamos SSD diskuose, kurie iki šiol dėl didelės konkurencijos ir pasiūlos pertekliaus nuolat pigdavo. Pažymima, jog tai yra pirmasis nuo 2009 m. gamybos sumažinimas.
Šaltinių teigimu, tokio japonų elgesio priežastimi tapo didelės atsargos, kurias reikia išparduoti, nenumušant kainos didmeninėje rinkoje. Galbūt čia ir slypi kainų stabilizavimosi paslaptis? Beje, kompanija žada sekti situaciją, kad būtų galima laiku sureaguoti į padidėjusią paklausą, pavyzdžiui, jei to pareikalaus didėjančios „Apple“ produkcijos apimtys (kaip žinia, „Toshiba“ atminties mikroschemos tiekiamos ir kompanijai iš Kupertino).
Pažymima, jog „Toshiba“ sustabdys savo pačią pažangiausią gamyklą – „Fab 5“, kuri yra Yokkaichi mieste (Japonija). Tai penkių aukštų pastatas su 184 tūkst. kvadratinių metrų darbiniu plotu. Gamykla pradėjo veikti 2011 m. vasarą, užsiima 24 nm atminties mikroschemų gamyba. Šių metų vasarą japonai planavo modernizuoti „Fab 5“, kad ši galėtų išleisti ir 19 nm produkciją, tačiau kaip dabar bus su naujų linijų statymu, kol kas neaišku. Tačiau aišku viena: SSD diskų kainų mažėjimo artimiausiu metu greičiausiai nematysime.