Teisminių ginčų epopėja, kuri kai kurių rinkos dalyvių jau praminta muilo opera, tarp „Samsung“ ir „Apple“ jau buvo pavirtusi į derybas aukščiausiame lygmenyje, tačiau abi pusės nepasiekė susitarimo. Praėjusį mėnesį buvo galima stebėti keletą epizodų ir serijos „mūsiškiai laimi, tačiau vėl atsitraukia“ tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės. Sekti visus šios istorijos posūkius nei jėgų, nei didelio noro. Vis tik pačių įdomiausių momentų praleisti negalima, kadangi galime sulaukti labai įdomaus precedento, jei „Apple“ taps nugalėtoja.
Dabar abi kompanijos pradeda naują raundą Australijos teisme. Šio kontinento federalinis teismas pradėjo svarstyti „Samsung“ pretenzijas, kurios teigia, jog modeliuose „iPhone 4“, „iPhone 4S“ ir „iPad 2“ kompanija „Apple“ pažeidė eilė korėjiečių kompanijos užpatentuotų technologijų, susijusių su bevieliu ryšiu. Problema ta, jog „Apple“ modemus šiems mobiliesiems įrenginiams tiekia kompanija „Qualcomm“. Pastaroji su „Samsung“ buvo pasiekusi šiokį tokį susitarimą, kuris numatė, kad „Qualcomm“ ir partneriai nebus persekiojami, pradedant nuo 1993 m.
2011 m. balandžio mėnesį baigėsi ir šio susitarimo galiojimo terminas, o visi „Samsung“ prašymai sudaryti su „Apple“ licencinius susitarimus baigėsi be rezultatų. Jei laikytis „Samsung“ logikos, kvietimai į teismą turėtų būti išsiųsti ir „Qualcomm“ bei jos partneriams, tačiau iki šiol to dar neįvyko. Ar naujas posėdis taps žiežirba parako statinėje, sužinosime jau greitai.
Taip pat įdomūs ir „Apple“ argumentai. Jos teigimu, dokumentų paketas, dėl kurio ginčijamasi, patenka į tokios organizacijos, kaip „European Telecommunications Standards Institute“ (ETSI), atsakomybės zoną. ETSI taisyklės numato, jog Europos teritorijoje bevielio ryšio standartai turėtų būti licencijuojami automatiškai (laikantis atitinkamų sąlygų, kurias nustato narystė ETSI). „Apple“ mano, jog jei Australija yra asocijuotas ETSI narys, tai europiniai teisės aktai galioja ir šiame kontinente. Kompanija „Samsung“ su vietos specialistų ir konsultantų iš Prancūzijos pagalba bandys įrodyti, jog Australija nėra Europa.
Tiesa, labai įdomu, o kaip ten su „Samsung“ patentuotomis technologijomis, kurias naudoja „Qualcomm“ ir jos partneriai? „Qualcomm“ mobiliojo ryšio modemų galima rasti daugybės kompanijų įrenginiuose. Jei „Samsung“ laikysis „Apple“ strategijos, karas dėl UMTS standartų gali įgyti iki šiol neregėtą mastą.