„Apple“ ketvirčio finansinė ataskaita dar neišanalizuota, o potencialūs kompanijos partneriai jau užsimena apie galimybę keisti savo gamybinę strategiją dėl tokio didelio kliento, kaip kompanija iš Kupertino. Bent jau resursas „Hot Hardware“ tvirtina, jog kompanija TSMC dėl partnerystės su „Apple“ pasiruošusi pastatyti mažiausiai vieną atskirą gamyklą.
Gandai apie „Apple“ ketinimus pervesti savo mobiliesiems įrenginiams skirtų procesorių gamybą iš „Samsung“ į TSMC anksčiau kilo ne vieną ir ne du kartus, tačiau iki šiol jie nepasitvirtino. „Apple“ ir „Samsung“ santykiai, kaip žinia, nėra patys šilčiausi dėl patentinio karto išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių segmente. Tuo pačiu „Apple“ išlieka didžiausiu „Samsung“ puslaidininkių produkcijos ir ekranų vartotoju. Naujas neutralus mikroschemų tiekėjas kompanijai „Apple“ šiuo atveju tikrai nepamaišytų – bent jau žinant tą faktą, jog gamybos apimtys nuolat didėja, o istorija su TSMC 28 nm technologiniu procesu įrodė, jog ji ne visuomet gali laiku patenkinti poreikį.
TSMC vadovas, kalbėdamas su analitikais, prisipažino, jog įžvelgia naudą tokiame žingsnyje, kaip vienos ar kelių gamyklų išskyrimas iš kitų ir atidavimas vieno didelio kliento poreikių tenkinimui. Šis klientas nebuvo įvardintas, ir visa tai, kas buvo pasakyta, buvo labiau panašu į hipotetinius svarstymus. Vis tik žurnalistai mano, jog „Apple“ pasiūlys TSMC pastatyti atskirą gamyklą, kurioje būtų gaminamos kompanijai iš Kupertino skirtos mikroschemos, mainais bus pasiūlyti prisidėti investicijomis. O tai „Apple“ padaryti tikrai gali, kadangi šiuo metu turi sukaupusi įspūdingus grynųjų kiekius, juo labiau visai nesenas pavyzdys, kai „Intel“ investavo į olandų ASML, parodė, jog šiomis dienomis gamintojai tikrai nemato nieko blogo prašyti pinigų iš savo partnerių.
Tiesa, informacijos apie partnerystę tarp „Apple“ ir TSMC galima laukti tuomet, kaip taivaniečių kontraktinis gamintojas pradės įsisavinti 20 nm technologinį procesą. Kaip tapo žinoma, masinė tokios produkcijos gamyba TSMC gamyklose prasidės tik 2014 metais, o iki tol taivaniečiai galės planuoti naujų pajėgumų plėtrą.