Paskutinės ataskaitinės konferencijos metu kompanija AMD, antras pagal dydį pasaulyje asmeniniams kompiuteriams skirtų procesorių gamintojas, nusprendė pasidalinti savo nerimą keliančiais pastebėjimais. „Pirmą kartą nuo 2001 m. klientams skirtų asmeninių kompiuterių tiekimas mažėjo tris ketvirčius iš eilės ir tapo mažesnis už vidutinį istorinį rodiklį, – pranešė AMD generalinis direktorius Rory Read. – Mes taip pat manome, jog asmeninių kompiuterių industrijoje gali nusiristi į naują, daug žemesnį bazinį lygį.“
Kompanijos pajamos per II ketvirtį sumažėjo apie 10 %, lyginant su analogišku laikotarpiu praėjusiais metais. AMD, kuri labai priklauso nuo vartotojų rinkos, pažymi, jog III ketvirtyje pajamos gali sumažėti maždaug 1 % (+/- 3 %), lyginant su antru. Tai labai skiriasi nuo istorinių tendencijų – analitiko Mike Burton teigimu, paprastai per paskutinius 10 metų III ketvirčio rodikliai, lyginant su prieš tai buvusiu ketvirčiu, būna vidutiniškai 14 % didesni.
Nors korporacija „Intel“, pirmaujantis pasaulyje asmeniniams kompiuteriams skirtų procesorių gamintojas, nedaro tokių negatyvių prognozių, vis tik kompanijos vadovas Paulas Otellinis taip pat neseniai buvo pareiškęs, jog per šiuos metus pajamų augimas gali sudaryti tik 3–5 %, nors anksčiau buvo kalbama daug optimistiškiau.
Analitikas Gusas Richardas iš kompanijos „Piper Jaffray“ mano, jog tai gali pirmieji „post-PC“ eros ženklai: „Vartotojai šiuo metu pirmenybę teikia išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, nei asmeniniams kompiuteriams“. Rinkos stebėtojai iš kompanijos „Gartner“ taip pat save neseniai atliktame tyrime pažymėjo, jog vartotojai mažiau linkę išlaidauti tradiciniams asmeniniams kompiuteriams, ir mieliau renkasi mobiliuosius įrenginius.
Beveik tuo pačiu metu, kaip ir rinkos analitikai, Taivano kontraktinio gamintojo „Quanta Computer“ direktorių tarybos narys Barry Lamas pareiškė, jog asmeninių kompiuterių pramonės dalyviams būtina pagalvoti apie tai, kaip pardavinėti išmanius įrenginius „post-PC“ eroje, o ne fokusuotis išskirtinai į aparatinių produktų pardavimą, kaip anksčiau. Išeitimi turėtų tapti „debesų“ skaičiavimai ir tarnybos.
Barry Lamas mano, jog jei kompiuterių rinkos žaidėjams pavyks surasti galimybę patobulinti savo produktus, pasinaudojant vertės auginimu papildomomis tarnybomis ir naujomis galimybėmis, jų darbuotojams nereikės iš peties darbuotis ir lieti prakaitą už minimalų pelną.
„Quanta Computer“ atstovas pažymėjo, jog Taivanas šiuo metu yra nenaudingoje jam situacijoje, kalbant apie „debesų“ technologijų kūrimą – šios šalies rinka per maža, prieš tai sukaupta aparatinių ir programinių produktų kūrimo patirtis naujoje sferoje negali suteikti daug pranašumų, o vartotojų elgesys ir paklausa skirtingose šalyse labai skiriasi. Vis tik, jei Taivano IT kompanijoms pavyks įveikti sunkumus, jie įgys šansą sugrįžti prie pelningos veiklos.