Gamtinių dujų kombinuoto ciklo bloką Lietuvos elektrinėje baigianti įrengti bendrovė „Lietuvos energija“ tęsia ir šilumos gamybos technologijų modernizacijos projektą. Pagrindinis jo tikslas – biokuro katilų įrengimas.
Šių metų liepos 23 d. paskelbtas tarptautinis pirkimas dėl naujų šilumos energijos gamybos pajėgumų statybos Lietuvos elektrinėje projektavimo, įrangos ir darbų pirkimo. Planuojama, kad tarptautinio pirkimo nugalėtojas paaiškės dar iki šių metų pabaigos. Tikimasi sulaukti konkurencijos iš Lietuvos ir užsienio rangovų.
Šiuo metu, įgyvendindama projektą, „Lietuvos energija“ vykdo atranką dėl poveikio aplinkai vertinimo, projekto finansavimą užtikrinančios paskolos pirkimą. Taip pat rengiamasi biokuro, kuris bus naudojamas naujų katilų veiklai, pirkimui.
Planuojami įdiegti nauji šilumos gamybos pajėgumai yra bendro Lietuvos elektrinės atnaujinimo projekto dalis. Šiuo metu bandomas 455 MW galios kombinuoto ciklo blokas leis efektyviai ir lanksčiai gaminti elektros energiją atsižvelgiant į vartotojų ir energetinės sistemos poreikius bei situaciją rinkoje. Tuo tarpu naujieji biokuro katilai užtikrins šilumos gamybą Elektrėnų savivaldybės gyventojams ir įmonėms, o senieji Lietuvos elektrinės blokai užtikrins rezervus. Planuojama, kad dalis naujų šilumos gamybos pajėgumų, naudojančių biokurą, bus pradėti eksploatuoti jau 2013 metais. Visą šilumos gamybos technologijų modernizacijos projektą numatoma užbaigti 2014 metais.
„Įgyvendinus projektą bus galima efektyviai panaudoti vietinius išteklius, šiuo atveju – biokurą. Nuo 2011 metų pradžios dujos pabrango daugiau nei 50 %, o biokuras – tik kiek daugiau nei 5 %. Orientuojamės į regiono biokuro tiekėjus ir planuojame, kad biokuro katilų įrengimas padės užtikrinti stabilesnę šilumos kainą elektrėniškiams“, – šilumos energijos gamybos pajėgumų projekto naudą akcentuoja „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.
Realizavus projektą bendras biokuro katilų pajėgumas siektų 40 MW. Vietinius išteklius naudojantys biokuro katilai užtikrintų 90 proc. šilumos poreikio. Maksimalų šilumos poreikį šildymo sezono metu bei rezervus užtikrins 50 MW dujiniai garo katilai, kurie taip pat bus naudojami rezervinių elektrinės blokų paleidimui.