Panašu, jog „banginio ir dramblio“, t. y. „Apple“ ir „Google“, tarpusavio kovoje bręsta naujas etapas, kai abi kariaujančios pusės pereina nuo tiesioginių dvikovų prie taip vadinamos partizaninės karo taktikos ir priešininko reputaciją smukdančių akcijų. Būtent tokio stiliaus, panašu, ėmė laikytis paieškos gigantas, kreipęsis į JAV senatorius ir žemųjų parlamento rūmų narius.
Savo laiške „Google“ tvirtina, jog kai kurie patentai, kuriuos valdo tokios kompanijos kaip „Apple“, turėtų būti laikomi de facto kaip neatsiejama šiuolaikinių technologinių standartų dalis. Iš esmės, kalbama apie tokias technologijas ir sprendimus, kurie naudojami „iPhone“ ir „iPad“.
Kitais žodžiais tariant, kompanija „Google“ nori, jog nurodyti patentai ir juose aprašomos technologijos būtų licencijuojamos, naudojant supaprastintą tvarką ir naudojant nediskriminacines sąlygas (taip vadinamas FRAND). Tuo pačiu interneto gigantas nori pasiekti, kad užpatentuotos technologijos, kurios tapo įprastomis dabartinėje pramonėje, būtų vertinamos taip pat, kaip ir neatsiejami standartai, nors tradiciškai prie tokių ir nepriskiriami.
Tuo pačiu metu „Apple“, savaime suprantama, visiškai nesutinka su tokiu vertinimu ir mano, jog „Google“ pasiūlymas yra bandymas atakuoti kompanijos „Apple“ intelektinę nuosavybę bei nemenką patentų portfolio. Reikėtų priminti ir „Apple“ vadovo Timas Cookas žodžius, pasakytus šiais metais vykusioje konferencijoje D10, kuriais aprašomi kompanijos iš Kupertino patentinio karo principai: „Mūsų nuomone, svarbu tai, jog „Apple“ nėra kūrėjų visam pasauliui. Mes negalime eikvoti viso mūsų dėmesio ir energijos, kad sukurtume paveikslą, o vėliau leistume kam nors pašaliniam ant jo užrašyti savo vardą“.