Resursas „Fudzilla“ pranešė gana netikėtą žinią, kuri teigia, jog ruošiamas sandoris, kuris gali gana smarkiai įtakoti duomenų kaupiklių rinką. Sandorio herojais turėtų tapti standžiųjų diskų rinkos lyderis „Seagate“ ir SSD diskų gamyba užsiimanti „OCZ Technology“. Taigi, apie viską iš eilės.
Nurodydamas savo anoniminius šaltinius, resursas praneša, jog arčiau kitos savaitės pabaigos kompanija „Seagate“ gali pranešti apie ketinimus įsigyti „OCZ Technology“, kuri paskutiniais metais gana neblogai pasirodė „NAND Flash“ atminties mikroschemas turinčių kaupiklių rinkoje. „Seagate“ jau senokai taikėsi į SSD rinką, o jos eksperimentai šioje sferoje apsiribodavo hibridiniais standžiaisiais diskais, kurie apjungia magnetines plokšteles ir „NAND Flash“ atmintį.
Ekspertų teigimu, gana ambicingo SSD rinkos žaidėjo, tokio kaip OCZ, kontrolė leistų „Seagate“ savotiškai apsidrausti nuo tokio baisaus scenarijaus, kai ateityje vartotojai ims gana sparčiai atsisakinėti standžiųjų diskų ir rinktis nuolat 1 GB kainą mažinančius SSD kaupiklius. Aišku, toks scenarijus gana abejotinas, tačiau rinka gali iškrėsti tikrai piktų pokštų, o „Seagate“ rizikuoti tikrai nenori.
Kompanijai OCZ globa iš „Seagate“ pusės taip pat būtų naudinga, kadangi paskutinioji valdo tikrai didelius resursus bei po visą pasaulį išplėtotu produkcijos realizavimo tinklu. Dabar „OCZ Technology“ kaina, atsižvelgiant į akcijų vertę, yra apie 308,5 mln. JAV dolerių, tačiau „Seagate“ gali sumokėti ir daug daugiau (juk dabartinės standžiųjų diskų kainos leido susikrauti tikrai nemažą kapitalą). Negalima atmesti galimybės, jog OCZ ir toliau tęstų savo veiklą kaip atskiras prekės ženklas. Tiesa, šaltinių teigimu, susidomėjimą OCZ išreiškė ir kitos kompanijos, pavyzdžiui, „Micron“. Jei ši informacija netaps vien gandu, artimiausiomis dienomis sužinosime daugiau detalių šia tema.