Antimonopolinės tarnybos beveik metus negalėjo nuspręsti, ar palaiminti sandorį tarp kompanijų „Oracle“ ir „Sun Microsystems“. Vis tik gavusi sutikimą, „Oracle“ „supjaustė“ naują pirkinį į mažus gabalėlius: vienus pasiliko, kitus tiesiog išmetė. Vienu iš „nereikalingųjų“ tapo superklasteriams skirta failų sistema „Lustre“. Gana greitai po „Sun“ perėjimo po „Oracle“ sparnu, pagrindinė šios failų sistemos specialistų komanda paliko „Oracle“ ir sukūrė savo kompaniją – „Whamcloud“.
Kad galėtumėte suprasti, koks tai svarbus produktas, užtenka paminėti, jog „Lustre“ sistema naudojama eilėje superkompiuterių, kurie patenka į „Top 500“ sąrašą. Tarp jų galima paminėti ir flagmaną „IBM Sequoia“. Ir štai dabar šį brangakmenį, kurį savo laiku „Oracle“ tiesiog išmetė, praėjusios savaitę pabaigoje prigriebė kompanija Intel.
Oficialaus pranešimo spaudai iš korporacijos „Intel“ pusės dar nebuvo. Apie „Whamcloud“ įsigijimą tapo žinoma po atitinkamos publikacijos kartu su ataskaita apie „Lustre“ failų sistemą. Minėtos kompanijos įsigijimas taps dar vienu „Intel“ žingsniu superkompiuterių nišos link. Mikroprocesorių giganto teigimu, kasmet iš superkompiuterių rinkoje parduodamų produktų gaunama apie 20 % pelno (bent jau tai tikrai galiojo 2011 m.). Paskutiniais metais „Intel“ labai daug pluša tam, kad kuo sparčiau patektų į superskaičiavimų rinką – tai ir kompanijos „Cray“ dalies įsigijimas, iš kompanijos „Qlogic“ įsigyta „InfiniBand“ kryptis, taip pat nuosavas produktas „Xeon Phi“ (MIC, Many Integrated Cores), skirtas konkurencijai su tokiais produktais, kaip pavyzdžiui, „nVidia Tesla“ spartintuvai.
Šiuo metu ekspertus labiausiai domina, kaip toli pasiryžusi eiti kompanija „Intel“, optimizuojant naują failų sistemą ir pritaikant ją savo mikroprocesorių architektūroms. Kaip parodė patirtis su įsigyta kompanija „McAfee“, šis kelias yra ne sunkus, bet labai sunkus. Trumpalaikėje perspektyvoje „uzurpuoti“ plačiai paplitusią komercinę programinę įrangą neįmanoma (galima buvo įsitikinti ir iš „Oracle“ atvejo, kai buvo panorėta licencijuoti „Java“ technologiją ir už tai gauti papildomų milijonų). Aišku, dabar „Intel“ turi galimybę glaudžiai bendradarbiauti naujame fronte su serverių gamintojais bei programinės įrangos kūrėjais. O ryšiai, kaip puikiai žinome, išsprendžia jei ne viską, tai daug ką.