Antras pagal dydį Kinijos telekomunikacinės įrangos gamintojas ZTE pranešė, jog šį pusmetį gali smarkiai sumažėti finansinės įplaukos. Tačiau finansinės bėdos tuo nesibaigia, kadangi „BBC News“ teigimu, ZTE veikla susidomėjo JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB). Pastaroji tarnyba įtaria kinų kompaniją tiekus Iranui produkciją ir technologijas, kurias draudžiama tiekti į šią šalį dėl tarptautinių sankcijų.
Taigi apie viską iš eilės. Tikimasi, jog ZTE 2012 m. I pusės pelnas sumažės 80 %, o tai daugiausia įtakos maža pelno marža mobiliųjų telefonų rinkoje, kurioje kinų gamintojas daug dėmesio skiria biudžetinių sprendimų segmentui. Užsienio šalių valiutų kursų silpnėjimas taip pat padarė nemažą įtaką. Daug bėdų sukėlė ir Europoje įsisiūbuojanti skolų krizė, kuri sumažino šio regiono vartotojų perkamąją galią.
ZTE finansiniai rodikliai taip pat atspindi ir bendras pasaulinės ekonomikos tendencijas. Ekonominis nuosmukis privertė išsivysčiusių šalių tiek privačias, tiek ir valstybines organizacijas sumažinti savo išlaidas, o tai lėmė užsakymų iš Kinijos sumažėjimą. Kitos kinų kompanijos taip pat pranešė apie analogiškas pajamų ir pelno problemas.
Matyt, sudėtinga situacija verčia ieškoti naujų rinkų ir klientų, o tai ne visąlaik patinka trečioms šalims. Štai jau minėta FTB bando patikrinti pasklidusius gandus, jog nežiūrint iš JAV Vyriausybės paskelbto embargo Iranui, ZTE tiekė šiai šaliai IBM serverius, CISCO maršrutizatorius ir kitą telekomunikacinę produkciją. Pastarosios dėka Iranas ne tik kontroliuoja savo piliečių veiklą Internete, tačiau ja gali pasinaudoti ir branduolinės programos įgyvendinimui, kurie JAV bando stabdyti ne tik politinėmis, ekonominėmis priemonėmis, tačiau ir kibernetinėmis atakomis.
JAV Prekybos ministerija taip pat dalyvauja prieš ZTE nukreiptame tyrime. Kinų kompanija, natūralu, teigia, jog jai pareikšti kaltinimai yra iš piršto laužti, ir tvirtina, jog ji mažina savo veiklos apimtis Irano teritorijoje, iš kitos pusės, ji daugiau neieško naujų užsakovų šioje šalyje. Aišku, tokie teiginiai nelabai įtikina tyrėjų, kurie mano, jog esamų klientų (ypač iš Irano vyriausybinių institucijų pusės) užtenka, kad būtų galima vykdyti draudžiamą veiklą.