Maždaug prieš penkis mėnesius JAV Federalinė prekybos komisija inicijavo bylą, kuri rėmėsi vieno iš Stenfordo universiteto (JAV) darbuotojo tyrimu. Šis specialistas išsiaiškino apėjimo mechanizmus, kuriuos „Google“ naudojo savo interneto tarnybose, kad šios galėtų „nekreipti dėmesio“ į „Apple“ interneto naršyklės „Safari“ saugumo nustatymus. Nors „Safari“ vartotojai galėdavo nustatyti, jog trečios šalys be jų sutikimo negalėtų sekti jų veiksmų internete (puslapių lankymo istorija ir t. t.), tačiau paieškos giganto tai aiškiai buvo nenaudinga, taigi sugalvotas apėjimo būdas.
Kai tik informacija buvo paviešinta, korporacija „Google“ žaibiškai atliko pakeitimus savo interneto tarnybose, kad šios negalėtų apeiti naršyklėje „Safari“ padarytų privatumo nustatymų. Vis tik JAV Federalinė prekybos komisija nusprendė neatleisti tokių „Google“ išdaigų ir iškėlė bylą.
Šaltinio, kuris informuotas apie bylos eigą ir gręsiančias sankcijas, teigimu, artimiausiu metu korporacijai „Google“ bus išsiųstas „baudos kvitas“ su maždaug 22,5 mln. JAV dolerių suma. Turimais šiuo metu duomenimis, „Google“ vadovybė sutinka su būsimu verdiktu ir greičiausiai jo neskųs, nors oficialiai ir nepripažįsta, jog buvo atlikusi kažkokių neteisėtų veiksmų galutinių vartotojų atžvilgiu. Panašu, jog jau tampa tradicija, kai paieškos gigantas mieliau sutinka susimokėti baudą, nei bylinėtis teismuose ir patirti papildomų išlaidų. Matyt, pažeidimai yra žymiai pelningesni, nei už juos skiriamos finansinės nuobaudos.