Plačiai viso pasaulio tautose paplitęs posakis, jog nereikia saugoti visų kiaušinių vienoje pintinėje, jau padarė poveikį kompanijos „Qualcomm“ vadovybei, ir kompanija, jei tikėti paskutine informacija, savo 28 nm produkcijos tiekėjų sąrašą papildė kontraktiniais gamintojais UMC ir „Samsung“. Senas „Qualcomm“ partneris TSMC negali pasiūlyti tokių 28 nm produkcijos kiekių, kiek norėtųsi, dėl gamybinių pajėgumų ribojimų.
Dabar gi šaltiniai teigia, jog „Qualcomm“ pavyzdžiu gali sekti kompanijos AMD bei nVidia, kurios šiuo metu TSMC pateikusios savo 28 nm mikroschemų užsakymus. Panašus žingsnis būtų gana rizikingas, kadangi TSMC, nors ir neturi pakankamų pajėgumų, tačiau, ekspertų teigimu, pasižymi daug aukštesne kompetencija 28 nm produkcijos gamybos srityje. Be to, „Samsung“ yra „nVidia“ konkurentas, jei kalbėtume apie ARM architektūros procesorius, ir paskutinioji vargu, ar patikėtų korėjiečiams savo paslaptis.
TSMC turėtų įsisavinti jau ruošiamų 28 nm AMD „Sea Islands“ grafinių procesorių, tapsiančių „Radeon HD 8000“ šeimos pagrindu, gamybą 2012 metų pabaigoje. Kompanija AMD taip pat iš TSMC užsako ir 40 nm hibridinių procesorių, o 2013 metais šiuos planuoja pervesti į 28 nm technologinį procesą. Ar sugebės AMD ir „nVidia“ sumažinti savo priklausomybę nuo TSMC, parodys ateitis.
Beje, reikia pastebėti, jog TSMC jau paskubėjo pranešti, jog kompanija sugebės patenkinti 28 nm produkcijos paklausą jau 2012 m. IV ketvirtyje. Aišku, šone neketina likti ir TSMC konkurentas, kompanija „Globalfoundries“, kuri taip pat paskelbė, jog įtemptai dirba diena ir naktį, kad būtų galima kuo greičiau pasiūlyti savo klientams 28 nm mikroschemų gamybos paslaugą. Tiesa, tarp skirtingų kontraktinių gamintojų naudojamų technologijų procesų gali egzistuoti ir tam tikrų skirtumų, o tai gali apsunkinti mikroschemų šaltinių diversifikaciją tiek AMD, tiek ir „nVidia“.