28 nm technologijos pagrindu gaminamų mikroschemų deficitas gana rimtai trukdo kompanijai „Qualcomm“ vystyti savo verslą, ir ši ne tik ieško papildomų partnerių (iš naujų, šaltinių teigimu, greitu metu taps UMC, kuri iš IBM licencijuos 20 nm ir „FinFET“ technologijas), tačiau ir susimąsto apie savo gamyklos statybas, jei tik reikalais su tiekimu pradės šlubuoti itin rimtai.
Resursas „The Taiwan Economic News“ praneša, jog „Qualcomm“ dėl savo 28 nm mikroschemų gamybos taip pat gali kreiptis ir į korėjiečių „Samsung Electronics“, kurios gamybiniai pajėgumai yra vieni didžiausių pasaulyje. Kalbant apie UMC, ši 28 nm procesorius „Snapdragon S4“ ir modemus 3G/4G pradės gaminti 2012 m. IV ketvirtyje. UMC galės patiekti maždaug 30 % „Qualcomm“ reikalingų 28 nm procesorių. Kaip žinia, ilgą laiką „Qualcomm“ beveik 90 % gaudavo iš kontraktinio gamintojo TSMC, tačiau šis negali patenkinti visų užsakymų, juo labiau, kad pasirinkus UMC, taip kartu bus siekiama sumažinti priklausomybę nuo vieno tiekėjo.
Kompanijos „Qualcomm“ vadovybės teigimu, 28 nm technologijos pagrindu pagamintos produkcijos deficitas vargu, ar bus išspręstas, kadangi šių procesorių paklausa nuolat auga, o gaminti tokias mikroschemas reikiamais kiekiais gana sunku. Padėtį sunkina ir tai, jog be išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, procesoriai „Snapdragon S4“ gali debiutuoti ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose su operacine sistema „Windows RT“.