Bendrovė „Airbus“ paskelbė JAV steigsianti gamyklą, kurioje bus surenkami ir užsakovams perduodami A320 šeimos orlaiviai. Surinkimo linijos statyba bus pradėta 2013 m. vasarą, o orlaivių surinkimas – 2015 m. Pirmieji naujoje gamykloje surinkti orlaiviai užsakovams bus perduoti 2016 m. Iki 2018 m. „Airbus“ ketina šioje gamykloje kasmet surinkti po 40–50 orlaivių.
Pirmoji bendrovės gamykla JAV bus įkurta Mobilyje, Alabamos valstijoje esančiame pramoniniame komplekse „Brookley Aeroplex“. Naujoje gamybos linijoje bus surenkami aviacijos pramonėje pirmaujančios A319, A320 ir A321 šeimos orlaiviai. „Airbus“ pabrėžia, kad surinkimo gamykloje turėtų būti sukurta net 1000 naujų, aukštos kvalifikacijos reikalaujančių darbo vietų. Šis žingsnis yra dalis bendrovės strategijos, kuria siekiama sustiprinti „Airbus“ konkurencingumą pasauliniu mastu, tenkinant vis didėjančius bendrovės klientų poreikius ir JAV, ir kitose šalyse.
„Dabar pats metas „Airbus“ plėtrai Amerikoje, – sakė „Airbus“ prezidentas ir generalinis direktorius Fabrice Bregier. – JAV yra didžiausia orlaivių su vienu praėjimu salone rinka pasaulyje, kuriai, kaip prognozuojama, per ateinančius 20 metų reikės 4600 orlaivių - ši surinkimo linija priartina mus prie užsakovų. Mobilis dabar įsilieja į pasaulinį „Airbus“ gamybos tinklą, jungiantį mūsų sėkmingai veikiančias ir besiplečiančias surinkimo gamyklas Hamburge, Tulūzoje bei Tiandzinge.“
„Kai „Airbus“ orlaiviai pakils į dangų, jie įkūnys mūsų pasididžiavimą ir meistriškumą, – teigė Alabamos gubernatorius Robert Bentley. – Turime padėkoti daugybei žmonių, kurie prisidėjo prie to, kad mūsų pastangos būtų vaisingos. Šiuo projektu bus sukurta 1000 stabilių ir gerai apmokamų darbo vietų, kurių čionykščiams žmonėms labai reikia ir kurių jie nusipelnė. Alabamos darbuotojai – patys geriausi visose JAV. „Airbus“ pripažino, kad ši valstija gali pasiūlyti palankias sąlygas pramonės šakų plėtrai, ir dabar matome reikšmingą, naują bendrovės investiciją į Alabamą. „Airbus“ ir jos motininė įmonė EADS jau daug metų yra garbūs Alabamos piliečiai, tad labai džiugu, kad galime dar labiau sustiprinti mūsų nuostabius ryšius.“
„Airbus“ jau dabar yra įsitvirtinusi ir nuolatos plečia savo veiklą ir Alabamoje, ir visose JAV. Alabamoje bendrovei priklauso Mobilyje, pramoniniame komplekse „Brookley Aeroplex“, įsikūręs inžinerijos centras, kuriame dirba daugiau nei 200 inžinierių ir technikos darbuotojų, bei „Airbus“ karinių užsakovų aptarnavimo įmonė, užsiimanti JAV pakrančių apsaugos tarnybos orlaivių technine priežiūra. Be to, „Airbus“ turi inžinerijos centrą Vičitoje, Kanzaso valstijoje, orlaivių atsarginių dalių centrą Ašberne, Virdžinijos valstijoje, mokymo centrą Majamyje, Floridos valstijoje, ir ryšių su reglamentuojančiomis ir valstybės valdžios institucijomis biurą Vašingtone, Kolumbijos apygardoje. Antrinė bendrovė „Metron Aviation“, pirmaujanti pažangių oro eismo valdymo produktų ir paslaugų teikėja, yra įsikūrusi Dalese, Virdžinijos valstijoje. „Airbus“ abiejų Amerikų regiono centrinė būstinė yra Herndone, Virdžinijos valstijoje. JAV įsikūrusiose „Airbus“ įmonėse šiuo metu dirba iš viso daugiau nei 1000 darbuotojų.
„Airbus“ surinkimo gamykla Mobilyje papildys esamus kitų JAV įsikūrusių EADS bendrovių gamybinius pajėgumus. Pavyzdžiui, „American Eurocopter“ gamina sraigtasparnius Kolambuse, Misisipės valstijoje ir Teksase esančiame Grand Preryje, o „Cassidian Communications“ turi surinkimo gamyklą Temekjuloje, Kalifornijos valstijoje.
„Airbus“ yra stambiausia JAV aviacinės kosminės pramonės eksportuojamos produkcijos užsakovė. Nuo 1990-ųjų bendrovė įsigijo prekių iš JAV tiekėjų už 127 mlrd. dolerių, vien pernai – už 12 mlrd.
„Airbus“ palaiko partnerystės ryšius su šimtais tiekėjų iš daugiau nei 40-ies JAV valstijų, o bendrovės išlaidos JAV padeda išsaugoti daugiau nei 210 000 šalies darbo vietų.
Bendrovė „Airbus“ yra pirmaujanti orlaivių gamintoja, tiekianti į rinką naujausius technikos reikalavimus atitinkančius oro lainerius, skraidinančius nuo 100 iki daugiau nei 500 keleivių. „Airbus“ yra pardavusi per 11 500 orlaivių daugiau nei 470 užsakovų ir operatorių iš viso pasaulio, o daugiau nei 7200 šių orlaivių buvo perduoti užsakovams nuo to laiko, kai bendrovė įžengė į rinką praėjusio amžiaus aštunto dešimtmečio pradžioje. „Airbus“ yra EADS bendrovė.