Nauju „Ultrabook“ tipo nešiojamųjų kompiuterių plėtros etapu po jutiklinio ekrano pasirodymo, „Intel“ atstovų teigimu, taps valdymo balsu sąsaja ir galimybė atpažinti vartotojų gestus. Iš principo, šios technologijos gali būti susietos su bet kuriuo nešiojamuoju kompiuteriu, tačiau būtent „Intel“ proteguojami „Ultrabook“ kompiuteriai nusprendė sukurti poligoną šių sprendimų testavimui.
Kaip teigia izraeliečių leidinys „Globes“, kompanija „Intel“ už keletą milijonų JAV dolerių įsigijo vietos kompaniją „IDesia Biometrics“, kuri specializuojasi technologijų, skirtų atpažinti žmogaus pagal širdies ritmą, kūrime. Pastaroji charakteristika, metodikos autorių teigimu, yra ne ką mažiau unikali, nei žmogaus pirštų atspaudai, ausų forma arba akies rainelės piešinys. Be to, žmogaus širdies ritmą tikrai sunku suklastoti.
Darbui su šiuo „biometriniu parašu“ užteks paprasčiausiai uždėti pirštą ant specialios metalinės plokštelės – jutiklio. Iš esmės, pastaroji technologija gali būti naudojama ne tik vartotojui identifikavimui, tačiau ir širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimų diagnostikai. Kaip būtent „Intel“ pasinaudos įsigytu „know-how“, kol kas nepatikslinama. Negalima atmesti galimybės, jog nauja technologija bus įdiegta ne viename „Intel“ produkte, kadangi amerikiečių kompanija taip pat aktyviai domisi ir sveikatos apsaugos sritimi.