„Apple“ ir kadaise populiarių monitorių gamintojai iš Kinijos „Proview“ sutarė dėl amerikiečiams perleidžiamos teisės Kinijoje naudoti „iPad“ pavadinimą, skelbia bbc.co.uk, remdamiesi Kinijos teismo pranešimu.
Bendrovė „Proview“ pareiškė, kad Kinijos rinkoje būtent jiems priklauso teisės į „iPad“ vardą – jis buvo užregistruotas 2000 metais.
Tuo tarpu „Apple“ teisme tvirtino, kad 2009 metais registravo pasaulinę teisę naudoti „iPad“ vardą.
Guangdong miesto teismas nurodė abiems įmonėms siekti susitarimo už teismo salės ribų.
Neseniai išplatintame pranešime tas pats teismas paskelbė: „Ginčas dėl „iPad“ pavadinimo išspręstas. Kaip buvo reikalaujama tarpininkavimo laiške, „Apple“ į Guangdong teismo sąskaitą pervedė 60 mln. JAV dolerių“.
„Apple“ pasaulinę teisę naudoti „iPad“ pavadinimą iš „Proview“ Taivanio filialo 2009 metais nusipirko už 55 000 JAV dolerių.
Tačiau Kinijos įmonė pareiškė, kad filialas neturėjo teisės parduoti teisės naudoti vardą Kinijoje, kuri yra viena greičiausiai augančių „Apple“ produktų rinkų. Dėl šio ginčo kai kuriose Kinijos parduotuvėse „iPad“ planšetiniai kompiuteriai buvo pašalinti iš lentynų.
Įmonė „Proview“ apetitu tikriausiai nesiskundžia – savo skunde teismui jie pareikalavo, kad teismas kartu su kitomis sankcijomis uždraustų „iPad“ kompiuterių prekybą Šanchajuje. Tiesa, teismas tokį pageidavimą atmetė.
„Proview“ atstovaujantis teisininkas Ma Dongxiao iš „Shenzhen Grandall Law Firm“ įmonės patvirtino, kad ginčas išspręstas: „Byla išspręsta, abi pusės patenkintos sutarimu“.
Analitikų teigimu, viena iš pagrindinių priežasčių „Apple“ sutikti su tokiu reketavimu iš beveik visiškai sunykusios Kinijos bendrovės pusės – nenoras stabdyti prekybos savo produktais ir dėl to prarasti rinkos dalies, mat į Kiniją labai agresyviai veržiasi ir konkurentai, iš kurių stipriausios yra „Samsung“ pozicijos.
„Kai „Apple“ yra atsakovai, ypač Kinijoje, visai išmintinga susitarti su ieškovu ir dirbti toliau. Tai padės minimizuoti gigantų „Apple“ veiklos trikdžius“, – sakė finansų analitikas Andrew Milroy'us iš bendrovės „Frost & Sullivan“.
„Proview“ labiausiai siuto dėl to, kad „Apple“ teises į „iPad“ vardą įsigijo per mažame Jungtinės Karalystės kaimelyje specialiai įsteigtą niekam nežinomą bendrovę „IP Application Development Ltd“ (IPADL). Toji bendrovė paskelbė, kad vardą nori pirkti dėl to, jog tai yra jų įmonės pavadinim trumpinys.
Dėl tokios „Proview“ atstovų teigimu, apgavystės, Kinijos bendrovė siekė uždrausti naudoti „iPad“ vardą ir JAV, tačiau teismas praėjusiais metais kinų ieškinį atmetė.