x86 ir ARM architektūrų integracija pasiekė naują lygį – kompanija AMD neseniai pranešė, jog 2013 m. pradės integruoti ARM architektūros blokus į savo procesorius. Serverių gamintojai, aišku, tik eksperimento tvarka, jau siūlo sprendimus su ARM procesoriais, kurie tam tikrose veiklos sferose leidžia žymiai sumažinti elektros energijos išlaidas.
Resursas „PCWorld“, remdamasis kompanijos „Calxeda“ atstovų teiginiais, praneša, jog šis ARM sprendimų gamintojas nemato kažkokių problemų, kurios neleistų naudoti ARM procesorių serveriuose kartu su x86 suderinamais. Po tam tikro laiko tokia kaimynystė atrodys savaime suprantama, kaip kad dabar matome superkompiuteriuose išvien besidarbuojant CPU ir GPU mikroschemoms.
Hibridiniuose serveriuose pagrindinis krūvis teks x86 procesoriams, tuo tarpu ARM „kaimynams“ teks atlikti specifines užduotis, kurios nereikalauja itin didelės galios. Kol kas tokios sistemos tik bandomos, tačiau tikimasi, kad jau 2013 m. panašūs serveriai pasirodys rinkoje, o jų modelių skaičius sudarys apie keletą tūkstančių.
Žinoma, ARM procesorių plėtrą labai stabdo suderinamos programinės įrangos trūkumas, be to, ne visi ARM procesoriai palaiko 64 bitų instrukcijas. Savo ruožtu, kompanija „Calxeda“ mano, jog operacinė sistema „Linux“ gana lengvai galėtų padėti „susidraugauti“ ARM ir x86 architektūros procesoriams. Iki šių metų pabaigos kompanijos ARM pristatys ARMv8 architektūrą su „įgimtu“ 64 instrukcijų palaikymu, tuo tarpu masinė tokių sprendimų gamyba prasidės tik 2013 ar net 2014 metais. Taigi, iki to laiko vargu, ar galima kalbėti apie platų ARM procesorių naudojimą serverių segmente.