Kompanija „Valve“, kuri garsėja savo pasaulinio garso žaidimais bei puikiai viso pasaulio žaidėjams pažįstama el. platinimo sistema „Steam“, natūralu, jog nori matyti savo gretose ir pasaulinio lygio ekspertų. Vienas iš tokių žmonių ir buvo priimtas į darbą – tai graikų ekonomistas Yanis Varoufakis.
J. Varoufakis nuolat šmėžuoja tokių TV kanalų, kaip BBC, CNN ir kitų didelių televizijų kanalų ekranuose, aiškindamas pasauliui, kuo gresia chaosas dabartinėje graikų ekonomikoje. Akademiniuose sluoksniuose puikiai žinomas ekonomistas pripažintas vienu iš geriausių savo srities pasaulio ekspertų, o jo tinklaraštis jau senokai pavirto ir didžiulę diskusijų aikštelę, kur nuolat diskutuojama apie Europos krizę.
Profesorius Y. Varoufakis dėsto ekonomikos teoriją Atėnų Universistete. Ir štai dabar šis žmogus ketina padėti žaidimų ekonomikai.
Kompanijos „Valve“ vadovas Gabe Newellas susisiekė su graikų ekonomistu dar praėjusių metų spalio mėnesį po to, kai suprato, jog skaitmeninė ekonomika turi daug ką bendro su tuo, kas šiuo metu vyksta Graikijoje ir Vokietijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje ir t. t. Pranešama, jog graikų profesorius padės „Valve“ išpoliruoti skaitmeninės platinimo platformos „Steam“ ir tokių žaidimų, kaip „Team Fortress 2“, ekonominį modelį.
„Prisipažinsiu, paskutinį kartą aš žaidžiau „Space Invaders“ (šis žaidimų automatas pasirodė 1987 m. – red. past.), tačiau pati virtuali ekonomika leidžia atlikti tikrus mokslinius testus ir globalius eksperimentus, – pareiškė ekonomistas. – Esant tokiai situacijai, turime ne tik prieigą prie visos informacijos, tačiau ir galimybę keisti ekonominio modelio taisykles ir nuostatus bei realiu laiku sekti vartotojų elgsenos pokyčius.“
Penkiasdešimt vienerių profesorius sistemą „Steam“ aprašo kaip „tikrą rojų ekonomistams-mokslininkams“. Kompanijoje, ekonomisto teigimu, jis užsiims duomenų apdorojimu, eksperimentavimu su jais, o viso to rezultatas bus „Valve“ paslaugų pritaikymas vartotojams, remiantis empiriniais atradimais.
Beje, kompanijos „Valve“ siekiai tobulinti savo sistemą „Steam“ neapsiriboja vien tik ekonomika. Štai kiek anksčiau buvo pasamdytas eksperimentinės psichologijos specialistas. Komentuodamas tokius savo vadovaujamos kompanijos veiksmus, Gabe Newellas teigė, jog visa tai daro, norėdamas „surasti naujų kelių, kaip sužavėti vartotojus naujais kainodaros modeliais ir pardavimais“.
Mes, savo ruožtu, dabar ramiai palauksime, kokius gi psichologinės ekonomikos eksperimentus savo vartotojams pradės taikyti „Steam“ savininkė. Antra vertus, „Valve“ konkurentai (pirmiausia „Electronic Arts“), atvirkščiai, turėtų net tik atidžiai stebėti savo varžovą, bet ir patys imtis atitinkamų ekonominių žaidimų.