Galimybė integruoti ARM architektūros sprendimus į AMD procesorius ne kartą tapo daugelio diskusijų objektu, tačiau tik neseniai kompanija AMD oficialiai prisipažino, jog ketina tai daryti. Iš esmės, kompanija iš Saniveilo pareiškė, jog per artimiausius kelerius metus pradės į savo hibridinius procesorius integruoti funkcionalius blokus, kurie palaikys ARM sukurtą technologiją „TrustZone“. Pastarasis sprendimas skirtas apsaugoti duomenis aparatiniame lygmenyje.
Praktikoje tai reiškia, jog 2013 metais hibridiniai AMD procesoriai, kurie bus pasiūlyti programinės ir aparatinės įrangos kūrėjams, bus aprūpinti „ARM Cortex-A5“ architektūros branduoliu. Kompanija ketina pradėti panašius eksperimentus nuo planšetinių kompiuterių segmento. 2014 metais AMD procesorių, naudojančių ARM technologijas, asortimentas pamažu prasiplės iki kitų lygių sprendimų. Žinoma, pasirinktas AMD kelias numato gana rimtą darbą programinės įrangos optimizavimo srityje.
Oficialiame lygmenyje apie savo sprendimą AMD pareiškė reginio „AMD Fusion Developer Summit“ metu. Čia paskelbta, kad bus kuriamas atviras konsorciumas „Heterogeneous System Architecture“ (HSA), skirtas hibridinių architektūrų ir su jomis susijusių technologijų unifikacijai. Konsorciume dalyvaus tokios kompanijos, kaip ARM, „Imagination Technologies“, „MediaTek“ ir „Texas Instruments“.
Iš pradžių, kaip minėta, ketinama sukurti suderinamumą tarp įvairių apartinių platformų programinės įrangos srityje (kalbama apie „OpenCL“, „Renderscript Compute“ ir „Direct Compute“), tuo tarpu vėlesnis etapas – tai absoliučiai hibridinės architektūros sukūrimas su visiškai lygiagrečiai vykdomais skaičiavimų srautais. Naujovių panaudojimas taip pat niekuo neribojamas, galima bus pradėti išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais, o baigti „debesimis“ ir superkompiuteriais. Tiesa, kai kurių ekspertų teigimu, visa ši AMD idėja be kompanijų „Intel“, „nVidia“ ir „Qualcomm“ atrodo nepilna. Bet kokiu atveju, lauksime pastarųjų trijų kompanijų reakcijos.