Konferencijos D10 metu interviu žurnalistams iš resurso „All Things Digital“ kompanijos „Apple“ vadovui Timui Cookui buvo užduotas klausimas, kodėl jis mano, jog „Microsoft“ elgesys „Windows 8“ atveju yra klaidingas, kai siūloma viena operacinė sistema planšetiniams, stacionariems, nešiojamiesiems kompiuteriams ir įrenginiams, kuriuos galima vadinti hibridiniais (pavyzdžiui, nešiojamieji kompiuteriai su jutikliniu vartomu ekranu)?
„Apple“ vadovas pažymėjo, jog jo kompanijos pristatyti planšetinis ir asmeniniai kompiuteriai – tai skirtingi įrenginiai, pridurdamas, jog su planšetiniu kompiuteriu galima dirbti, jei vartotojas nėra slegiamas asmeninio kompiuterio naudojimo patirties. „Microsoft“ gi idėja, Timo Cooko teigimu, primena norą apjungti tosterį, šaldytuvą ir planšetinį kompiuterį – nors TMicrosoft“, pažymi „Apple“ vadovas, ir vadina „Windows 8“ bekompromisine operacine sistema, apjungimas nepadarys kompiuterio tokiu pačiu geru, koks jis galėtų būti, o tas pats galioja ir planšetiniam kompiuteriui.
Kaip jo paklausė, ko galima tikėtis būsimame programinės įrangos kūrėjams skirtame renginyje „Apple WWDC 2012“, Timas Cookas pasakė, jog tai yra geras klausimas, tačiau į jį neatsakinės. Vis tik kartu patvirtino, jog vargu, ar kada nors „Apple“ pristatys hibridinių produktų, o juo labiau – artimiausiu metu. Taigi, galima teigti, jog žlugo entuziastų viltys „WWDC 2012“ pamatyti nešiojamuosius kompiuterius „MacBook“ su jutikliniais ekranais.
Taip pat „Apple“ vadovas pasakė, jog planšetiniu kompiuteriu „iPad“ naudojasi dažniau, nei nešiojamuoju kompiuteriu, tačiau tuo pačiu metu labai myli savo „Mac“. Jis pažymėjo, jog „Apple“ nesukūrė planšetinių kompiuterių rinkos, kuri jau egzistavo, tačiau išleido reikiamą produktą pačiu laiku. Ir sunku su tuo nesutikti. Ar galbūt kažkas mano kitaip?