Išmaniojo telefono „Nokia Lumia 900“ pardavimai JAV mobiliojo ryšio operatoriaus AT&T prekybos taškuose viršijo visus lūkesčius, o remiantis „AT&T Mobility“ vykdomojo direktoriaus Ralph de la Vega nuomone, „Windows 8“ debiutas turi didelius šansus šį impulsą sustiprinti. „JP Morgan“ konferencijos metu žurnalistai jo paklausė apie „Lumia“ telefonus. Atsakymas buvo toks:
„Esu labai patenkintas tais pirmais vaisiais, kurie tapo „Microsoft“ ir „Nokia“ bendradarbiavimo rezultatu. Operacinė sistema veikia labai gerai. Ji paprasta, ją lengva naudoti, ji intuityvi.“
„Tai, kaip rinka sutiko išmaniuosius telefonus „Lumia“, iš tikrųjų viršijo mūsų lūkesčius. Todėl mes manome, jog egzistuoja labai dideli šansai, kad „Microsoft“ turės gana gerą operacinę sistemą, kuri bus lygiavertė konkurentė mobilių platformų rinkoje operacinėms sistemoms „iOS“ ir „Android“.“
„Kai tik „Microsoft“ paskutiniame metų ketvirtyje išleis „Windows 8“, aš manau, jog tai sukurs papildomą vertę, kurią atneša rinkai operacinė sistema – priežastis ta, jog pirmą kartą vartotojai gaus vieningą aplinką, kuri apjungs kompiuterius, planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus, dirbančius su „Microsoft“ programine įranga. Sprendžiant iš to, ką aš mačiau ir su kuo preliminariai susipažinau, man rodos, jog [„Windows 8“] turėtų būti išskirtinai gera. Aš labai optimistiškai nusiteikęs to produkto atžvilgiu, kuris pasirodys rinkoje.“
Ralpho de la Vega komentarai nuskambėjo tuo metu, kai vis daugiau analitikų linkę sumenkinti naujos „Microsoft“ operacinės sistemos „Windows 8“ debiutą. Pačiai kompanijai naujos OS pasirodymas yra tarsi lūžis. Jei „Windows 8“ netaps sėkmingu projektu, „Microsoft“ teks tenkintis minimalia įtaka sparčiai augančioje planšetinių kompiuterių rinkoje, o ir apie stiprų „Windows Phone“ palaikymą „Metro“ programėlėmis, iš kurių labai tikisi programinės įrangos gigantas, bus galima pamiršti. Ir atvirkščiai, jei „Windows 8“ ir jos nauja vartotojo sąsaja sulauks vartotojų pritarimo, tai sustiprins „Microsoft“ poziciją ne tik asmeninių kompiuterių rinkoje, tačiau ir teigiamai įtakos kitus kompanijos produktus.
Vienaip ar kitaip, „Windows 8“ yra gana radikalus parmąstymas – pati „Microsoft0У pažymi, jog nuo „Windows 3.1“ laikų ji nebuvo atlikusi tokių esminių pokyčių vidinėje struktūroje, filosofijoje ir savo operacinės sistemos vartotojo sąsajoje. Šio metu galima tik spėti, ar teisingą kelią pasirinko kompanija „Microsoft“ – daug daugiau galėsime pasakyti tik šių metų IV ketvirtyje.