„The Verge“ teigimu, viena iš sąlygų, kodėl Kinija sutiko palaiminti sandorį tarp „Google“ ir „Motorola Mobility“, tapo paieškos giganto pažadas, jog operacinė sistema „Android“ liks atvira ir nemokama visoms suinteresuotoms pusėms dar mažiausiai penkerius metus.
Apie tokio Kinijos institucijų reikalavimo priežastis iš Kinijos pusės kol kas nieko nepranešama, tačiau viskas atrodo taip, tarsi pasitvirtintų abejonės ir baimės, kad „Google“ teiks Morotola pirmenybę, tuo tarpu kiti „Android“ įrenginių gamintojai liks nuošalyje. Ši nauja sąlyga vis tik neatmeta galimybės, jog „Android“ taps uždara OS kitiems gamintojams, tačiau „Google“ niekada ir nepateikė jokių užuominų, kad taip ir atsitiks.
Taip pat reikėtų pažymėti, kad „Android“ techniškai nėra „Google“ nuosavybė – sistemą sukūrė ir plėtoja organizacija „Open Handset Alliance“, kurioje „Google“ yra tik vienas iš narių. Ir nors korporacija, akivaizdu, yra vienas iš svarbiausių šis OS kūrėjų, „Google“ vargu ar gali uždaryti prieigą prie „Android“ trečioms šalims be jokių pasekmių. Beje, reikia pažymėti, jog dabar Kinijos mobiliojo ryšio operatoriai ir gamintojai dažnai išleidžia išmaniuosius telefonus su gana smarkiai perdarytomis „Android“ versijomis – taigi paskutinis susitarimas leis išsaugoti esamą padėtį, kai „Google“ tik kurią bazę su galimybę toliau ją modifikuoti.
Nors jau pranešėme, jog sandoris tarp „Google“ ir „Motorola“ patvirtintas galutinai, abi kompanijos neketina ilgai vilkinti šio proceso ir viską užbaigti per kelias dienas. „Google“ strategija išsaugant „Android“ atvira ir nemokama leido gana greitai šią programinę platformą išpopuliarinti (šaltinio teigimu, „Android“ šiuo metu bent jau JAV rinkoje užima 56 % išmaniųjų telefonų rinkos) – nenuostabu, jog kompanija planuoja ir toliau eiti tuo pačiu keliu.