Prie vis dar nedidelio „Intel“ klientų mikroschemoms pagal užsakymą gaminti sąrašo prisijungė dar viena kompanija, neturinti savo gamybinių pajėgumų – tai „Netronome Systems“.
„Netronome“ tapo trečiąja po „Achronix Semiconductor“ ir „Tabula“ kompanija, kuri užsiima puslaidininkių dizainu ir kuriai „Intel“ teiks 22 nm mikroschemų su „3D Tri-Gate“ technologija gamybos paslaugą. Tokiu būdu tyliai ramiai procesorių gigantas tampa kontraktiniu gamintoju, apie ką visai neseniai kalbėjo žodžio kišenėje neieškantis kompanijos „nVidia“ prezidentas Jen-Hsun Huangas.
Teisybės dėlei, reikėtų pažymėti, kompanija „Intel“ neatsisako pripažinti to fakto, jog jos viduje gimsta kontraktinio gamintojo užuomazgos. Vienetinių užsakymų dėka „Intel“ dizainerių komanda įgys patirties kontraktinės gamybos srityje, pradedant klientų elektroninių schemų adaptavimu savo technologiniams procesams ir baigiant mikroschemų supakavimu bei testavimu. Tokia patirtis tikrai negali būti nepaklausi. Tokiu būdu ateis ir „Intel“ laikas, ypač turint omenyje, jog procesorių gigantas turi labai plačią ir greitai besivystančią gamybinę bazę.
Kalbant apie konkrečias „Netronome“ mikroschemas, tai bus sprendimai, kurie skirti „Intel“ procesorių funkcionalumui padidinti. Tai bus procesoriai, skirti srautiniams duomenims tinkluose apdoroti. Faktiškai, palaikydama „Netronome“, kompanija „Intel“ prisidėjo prie savo tinklo ir serverinių platformų vystymo. Pirmieji „Netronome“ 22 nm procesoriai (valdikliai) pasirodys „Intel“ platformos sudėtyje jau 2013 metais. Pasiūlydami tris kartus didesnį energetinio efektyvumo rodiklį (lyginama su buvusiu technologiniu procesu), jie žada būti tiek pat kartų produktyvesni.