Kiek gi serverių reikia, kad būtų darbingas kompanijos „Amazon“ „debesis“? Kaip ir daugelis interneto kompanijų, „Amazon“ neatskleidžia savo „Cloud-infrastruktūros“ techninių detalių, įskaitant ir naudojamų skaičiavimo mašinų kiekį.
Vienas iš tyrimų rodo, jog „Amazon Web Services“ (AWS) naudoja mažiausiai 454,4 tūkst. serverių aštuoniuose duomenų centruose visame pasaulyje. Tyrimų kompanijos „Accenture Technology Labs“ atstovas Huan Liu išanalizavo „Amazon EC2“ teikiamas paslaugas, pasinaudodamas vidinių ir išorinių IP adresų skaičiumi, kad galėtų sužinoti bendrą duomenų centruose esančių serverinių spintų skaičių.
Huan Liu rėmėsi prielaida, jog spinta turi 64 „blade“ tipo serverius – keturis 10U dydžio lentynas, kiekviena iš kurių turi po 8 modulius. Tai yra viena iš prielaidų, į kurią atsižvelgiama visuose skaičiavimuose.
Garsaus inžinieriaus James Hamilton nuotraukose iš 2011 m. įvykusios AWS prezentacijos matyti 1U formato (taip vadinami „pizza box“), o ne „blade“ tipo serveriai, tačiau nežinoma, ar tai vaizdai iš „Amazon“ infrastruktūros. Tokiu būdu J. Hamilton teiginiai, jog duomenų centras, sunaudojantis 8 MW energijos, gali turėti apie 46 tūkst. serverių, yra visai realistiškas.
Savo ruožtu, Huan Liu atliktas tyrimas parodo „Amazon“ IP adresų koncentraciją Šiaurės Virdžinijos valstijoje (JAV), kur „Amazon“ turi keletą duomenų centrų. Jis mano, jog Š. Virdžinijoje Amazon turi 5030 serverinių spintų, arba apie 70 % nuo galimų iš viso 7100, kurias turi AWS. Tokiu būdu, naujasis „Amazon“ duomenų centras Oregono valstijoje (JAV) turi tik 41 serverių spintą, patalpintas konteineriuose, tačiau tai, ekspertų teigimu, yra gana ginčytinas teiginys.
Bet kokiu atveju, panašūs skaičiavimai suteikia bent kažkokios informacijos apie „Amazon“ skaičiavimų resursus. Tiesa, jie yra žymiai mažesni nei turimi kompanijos „Google“, kurių ekspertai priskaičiuoja apie 900 tūkst.