Vilniaus regione praėjusiais metais, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento duomenimis, iš stacionarių oro taršos šaltinių išsiskyrė 34,8 tūkst. tonų teršalų. 80 proc. (27,7 tūkst. tonų) šių teršalų buvo sugaudyta ir nukenksminta valymo įrenginiuose, o 7,1 tūkst. tonų teršalų pateko į aplinkos orą – 69 tonomis mažiau negu 2010 metais.
Pernai į aplinkos orą daugiausia pateko anglies monoksido – 2 tūkst. tonų (2010 m. – 2,2 tūkst. t), azoto oksidų – 1,7 tūkst. t (2010 m. – 1,9 tūkst. t), sieros dvideginio – 0,9 tūkst. t (2010 m. – 2,1 tūkst. t) ir kt.
Aplinkos orą iš stacionarių taršos šaltinių Vilniaus regione labiausiai teršia elektrinės – akcinė bendrovė „Lietuvos elektrinė“ ir uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus energija“ antroji ir trečioji termofikacinės elektrinės. Jų išmetamų teršalų kiekiai priklauso nuo klimatinių sąlygų, suvartojamo kuro kiekio, šilumos ir elektros poreikio. AB „Lietuvos elektrinė“ praėjusiais metais į aplinkos orą išmetė 0,7 tūkst. t, Vilniaus antroji termofikacinė elektrinė – 0,276 tūkst. t, Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė – 1,3 tūkst. t teršalų.
2011 metais regiono ūkinės veiklos vykdytojai naujoms aplinkos oro taršą mažinančioms priemonėms išleido daugiau kaip 4 milijonus litų. Elektrėnų savivaldybėje UAB „Malsena plius“ rekonstravo elevatoriaus įrengimus, todėl į aplinkos orą per metus pateks 3 tonomis mažiau kietųjų dalelių. Šalčininkų rajone UAB „Merkio agrofirma“ atnaujino siurblines, srutų separatorius, mėšlo kratytuvus – tai leidžia sumažinti amoniako išmetimą į aplinkos orą apie pustrečios tonos per metus. Dėl čia įrengto geoterminio šildymo per metus bus išmetama apie vieną toną mažiau deginių: azoto oksidų ir anglies monoksido.