Skelbiama, jog „Apple“ pradėjo derybas su „Android“ įrenginių gamintojais dėl sukauptų patentų licencijavimo, rašo theregister.co.uk. Pasak tų pačių šaltinių, „Apple“ tuo pačiu metu kaupia ir amuniciją derybų pozicijoms stiprinti.
Apie derybas paskelbė „Dow Jones“ korporacijai priklausantys leidiniai, kurių atstovai esą kalbėjosi su „žmonėmis, susipažinusiais su šiuo klausimu“ ir išsiaiškino, kad „Apple“ ketina atsisakyti savo visuotinio karo su „Android“ politikos – šio konflikto pirmosiose gretose anksčiau stovėjo vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve'as Jobsas, kuris buvo nusiteikęs „Google“ kuriamą operacinę sistemą sutrinti į miltus.
Permainos „Apple“ stovykloje atveria galimybę tartis dėl kokios nors formos sutarimo ir nebebandyti tiesiog sunaikinti konkurentus neatsižvelgiant į tokio karo kainą.
Teigiama, kad ribota „Apple“ produktų pasiūla didina šios įmonės pažeidžiamumą. „Samsung“ ir kitos panašios įmonės turi kur kas platesnę elektronikos įrenginių pasiūlą, todėl jie gali sau leisti teismui pareikalavus iš parduotuvių lentynų pašalinti vieną ar du įrenginius. Tuo tarpu draudimas prekiauti, tarkim, „iPad“, „Apple“ pakenktų labai smarkiai.
Kitos įmonės suskubdavo modifikuoti produktus, kurie dėl numanomų intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų užsitraukdavo „Apple“ rūstybę ir jų samdytų teisininkų dėmesį. Tuo tarpu „Apple“ būtų kur kas sunkiau „apeiti“ patentus, aprašančius radijo signalų perdavimą ar bazines inžinerines koncepcijas, priklausančius konkurentams.
Bet tai nereiškia, kad „Apple“ stovi vietoje: visai neseniai įmonei išduotas patentas, aprašantis mechanizmus, suteikiančius galimybę tėvams kontroliuoti vaikų išlaidavimą internetu. Tokiu būdu vaikai galėtų turėti savo „iTunes“ paskyrą, bet kiekvieną transakciją (arba kiekvieną transakciją viršijus tam tikrą išlaidų ribą) turėtų patvirtinti tėvai.
Patentas taip pat aprašo tokią pačią išlaidų kontrolę realiame pasaulyje naudojantis NFC atsiskaitymo mechanizmais, todėl patraukė su NFC technologijomis dirbančių įmonių dėmesį ir paskatino svarstymus, kad „Apple“ gali „Google“ pėdomis patraukti į mobiliųjų piniginių verslą.
Tokie patentai paskatins „Apple“ konkurentus sėstis prie derybų stalo, kad abi pusės galėtų pasilyginti savo patentų šūsnimis ir apsikeisti pinigų srautais. Pramonėje tokia praktika taikoma jau ne vieną dešimtmetį.
Ankstesnio „Apple“ generalinio direktoriaus S. Jobso užmačios visuomet buvo neabejotinos – sunaikinti konkurentus ir, pasinaudojant jų patentais, apskritai išspirti „Android“ iš rinkos. Tačiau toks planas nesuveikė, taigi, susirinkimas prie derybų stalo tikriausiai yra išmintingas sprendimas. Bent jau kol „Apple“ patentų šūsnis, lyginant su konkurentais, yra pakankamai didelė.