Turbūt daugelis iš mūsų prisimena, kokiu skandalu virto paskutinioji didžiausio pasaulyje kompiuterių gamintojo HP restruktūrizacija. Tuometinė HP vadovybė rugpjūtį nusprendė perimti IBM patirtį ir atsisakyti maža pelno marža pasižyminčios asmeninių kompiuterių gamybos bei susitelkti į paslaugų ir programinės įrangos kūrimo segmentus.
Kuo viskas baigėsi? Didele panika ne tik pačioje kompanijoje, bet ir tarp investuotojų, akcininkų bei kompanijos klientų. Naujoji HP prezidentė Meg Whitman iki šiol reguliariai ramina HP klientus, ypač verslo segmente.
Vis tik pasirodo, jog ne visi tradicinių asmeninių kompiuterių gamintojai noriai remiasi HP patirtimi. Kaip teigia portalas „PC Pro“, kompanijos „Dell“ atstovai išreiškė įsitikinimą, jog kompanija artimiausiu metu susitelks į paslaugų teikimą informacinių technologijų srityje ir nustos būti vien kompiuterių gamintoju.
Jau dabar 30 % „Dell“ pajamų gaunama iš verslo sektoriui teikiamų paslaugų, o bendro pelno dalis iš šios veiklos apskritai siekia 50 %. Tuo pačiu metu per paskutinį ketvirčio finansinę ataskaitą buvo pažymėta, jog vartotojams skirtų asmeninių kompiuterių pardavimai sumažėjo 2 %.
Tiesa, tai nereiškia, kad „Dell“ visiškai ketina atsisakyti kompiuterių gamybos. Tačiau kai kurių periferinių įrenginių gamybos amerikiečiai vis tik atsisakys. Kad būtų sustiprintos pozicijos IT paslaugų sferoje, „Dell“ gali įsigyti keletą kitų kompanijų. Iš esmės, toks kurso keitimas nebuvo spontaniškas – tokiems „Dell“ planams, šaltinių teigimu – jau apie dveji su puse metų, ir kol kas kompanijos vadovybė yra įsitikinusi savo priimtų sprendimų teisingumu.
Daugelis turbūt pastebėjo, kaip atsargiai „Dell“ atnaujina savo planšetinių kompiuterių asortimentą, o prie „Ultrabook“ gamintojų eilių prisijungė vos ne paskutinę minutę. Visa tai akivaizdžiai sako, jog „Dell“ prioritetai keičiasi.