Interneto vartotojus apgaudinėjusių svetainių Twtter.com ir Wikapedia.com savininkams teisėsauga skyrė 156 000 JAV dolerių baudą, o patys domenai bus užblokuoti, praneša „Mashable“.
D. Britanijos ryšių ir komunikacijų reguliavimo institucija prilygino šių tinklalapių veiklą sukčiavimui, kadangi jos kopijavo tikrąsias svetaines – „Twitter“ ir „Wikipedia“ – bei klaidindavo vartotojus, kurie padarydavo klaidą, įvesdami tikrąjį populiarių interneto tinklalapių adresą.
Tokios didelės baudos priežastimi tapo ne tik tikrųjų prekių ženklų bei adresų savininkų reikalavimai, tačiau ir finansinės machinacijos, kurias vykdė „Twtter“ ir „Wikapedia“ savininkai, priversdami užklydusius lankytojus išleisti tam tikrą sumą pinigų.
Reikia pažymėti, jog netikrų svetainių dizainas mažai kuo skyrėsi nuo originalų. Be to, portalų savininkai sukūrė savo pinigų „ištraukimo“ iš vartotojų schemą: lankytojas sužinodavo apie didelio prizo laimėjimą (paprastai būdavo minimi planšetiniai kompiuteriai „iPad“), vėliau „laimėtojui“ buvo siūloma užpildyti anketą, kurios klausimai buvo siunčiami SMS žinutėmis. Kiekvienas nusiųstas atsakymas šių svetainių lankytojams kainuodavo 2,3 JAV dolerio (~6,1 Lt).
Viena iš nukentėjusių lankytojų pranešė, jog už bandymą gauti išsvajotą „iPad“ iš jos sąskaitos buvo nuskaičiuoti 98 JAV doleriai (~255 Lt). Po daugybės skundų, atitinkamos institucijos atkreipė dėmesį į šių svetainių keliamą pavojų bei priėmė sprendimą uždaryti šiuos domenus, o sukčiavimui skirtų svetainių savininkus įpareigojo sumokėti minėtą 156 000 JAV dolerių baudą bei grąžinti visus pinigus, kuriuos sumokėjo apgauti lankytojai.