Investicinio banko „Piper Jaffray“ analitikas Gusas Richardas neseniai publikuotame tyrime pažymi: „Mes manome, jog 2012 kalendoriniai metai kompanijai „Intel“ bus gana sunkūs… Tikimės, jog 2012 m. antra pusė dėl „Windows 8“ laukimo bus gana silpna“.
Tradiciškai kompanija „Intel“ gauna nemažą naudą, kai pasirodo nauja „Microsoft“ operacinės sistemos versija, kadangi vartotojai ir kompanijos perka kompiuterius su nauja OS. Tačiau vartotojai gali atidėti kompiuterių atnaujinimo planus iki tol, kol nepasirodys „Windows 8“.
Be to, „Windows 8“ ekosistemos plėtra šiais metais gali būti problematiška. „Dar daugiau, mūsų kontaktai nurodo, jog „Windows 8“ beta versija jau pavėlavo, ir mes manome, kad dabar laukia gana sunki migracijos [nuo senos prie naujos OS, – aut. past.] procedūra. Kartu reikia pridurti, jog ši OS, visai tikėtina, taps labiausiai perdirbta „Windows“ versija nuo „Windows 3.0“ laikų…“, – teigė G. Richardas.
Tačiau net jei „Microsoft“ suspės išleisti „Windows 8“, laikydamasi savo numatyto grafiko, šiais metais „Intel“ nelaukia dideli finansiniai laimėjimai. „Mažų mažiausiai, manome, jog „Windows 8“ lems ganą žymių, kelis ketvirčius truksiančią pauzę, gana smarkiai įtakosiančią asmeninių kompiuterių rinkos augimą 2012 metais“, – mano analitikas.
Kompanija „Microsoft“ gana atsargiai elgiasi su ta informacija, kuri galėtų atskleisti tikslią „Windows 8“ – versijos, pirmą kartą kompanijos istorijoje gausiančią jutiklinę ir paprastą vartotojo sąsają – debiuto datą. Vis tik pastaruoju metu beveik visi rinkos stebėtojai sutinka, jog debiutas įvyks šių metų II pusėje.
G. Richardas tęsia: „Pasirodymo rinkoje data gali būti šiek tiek stumtelėti arčiau Kalėdų ar net 2013 kalendorinių metų. Dar daugiau, programinės įrangos kūrėjai nurodo, jog jiems savo programose būtina padaryti didesnius išeities kodų pakeitimus, nei buvo manyta anksčiau. Tai akivaizdžiai suponuoja klausimą, kaip gerai veiks senos programos naujoje „Windows“?“.
„Intel“ (ir tai visai nekeista) „Windows 8“ atžvilgiu nusiteikusi kur kas optimistiškiau, nei „Piper Jaffray“ banko analitikas. Didžiausias pasaulyje mikroschemų gamintojas jau demonstruoja planšetinių kompiuterių su „Windows 8“ ir „Intel“ platforma prototipus, o kompanijos prezidentas Paulas Otellinis per paskutinius keletą mėnesi ne kartą teigė, jog „Windows 8“ jo kompanijai taps tikru gėriu.
„Intel“ taip pat įsitikinusi, jog „Windows 8“ leis sukurti tokius planšetinius kompiuterius ir „ultrabookus“ su jutikliniais ekranais, kurie ne tik galės konkuruoti su ARM sprendimais, bet ir pasiūlys suderinamumą su milžinišku kiekiu „Windows“ platformai skirtų programų, o to negalės padaryti nė vienas ARM + „Windows 8“ produktas, turintis „Qualcomm“, „Texas Instruments“ arba NVIDIA procesorių.