Didelę patirtį verslo procesų valdyme sukaupusi Lietuvos kompanija „No Magic Europe“, nuo 2008 metų rengia seminarus, kuriuose, pasitelkiant realius pavyzdžius, pristatomi būdai, kaip pradėti dirbti su verslo procesais, kaip išvengti klaidų, o tai pat – kaip gauti maksimalią naudą su minimaliomis sąnaudomis. 2010 metais seminaras išaugo į konferenciją „VPVP 2010“ (verslo procesų valdymo praktika), kurioje dalyvavo 100 dalyvių iš įvairiausio dydžio kompanijų bei valstybinių organizacijų. Konferencijos ir diskusijų sesijos metu patirtimi su dalyviais dalinosi tiek verslo („Danske“, „Oracle“), tiek valstybinio sektoriaus („SoDra“, „Valstybės kontrolė“) pranešėjai. 2010 metų ekonomikos augimas bei didelis dalyvių susidomėjimas konferencija parodė, kad įvyko lūžis ir iš „išlikimo“ būsenos įmonės pakilo į „optimizavimo“ laiptelį.
Dar žymesnis žingsnis, patvirtinantis Lietuvos verslo brandumo augimą – daugiau nei 180 dalyvių iš 70 skirtingų įmonių bei organizacijų šiųmetėje, prieš mėnesį įvykusioje „VPVP 2011“ konferencijoje. Beje, tarp dalyvių buvo net 7 kompanijos iš Lietuvos TOP įmonių pirmojo dvidešimtuko. Vienos dienos limitas privertė atrinkti tik įdomiausius bei naudingiausius dalyviams pranešimus – visi norintys pasisakyti tiesiog netilpo. Konferencijoje pranešimus pristatė „Swedbank“, „Omnitel“, „MAXIMA LT“, „LR Užsienio reikalų ministerija“ bei kitų Lietuvos įmonių atstovai, o turintys ką pasakyti ir kuo pasidalinti ekspertai bendravo su dalyviais diskusijų sesijos metu. Dalis diskusijų vyko net ir pasibaigus oficialiam konferencijos laikui.
„Džiaugiamės, kad krizę išgyvenęs verslas nekartoja tų pačių klaidų, kurias darė ekonomikos kilimo metu ir investuoja į tai, kas užtikrintų ne trumpalaikį, o ilgalaikį ir sėkmingą įmonės ar organizacijos gyvavimą – verslo procesų valdymą. „VPVP 2011“ dalyviai vertinimo anketose išsakė daug tikrai naudingų pasiūlymų, tad, atsižvelgę į juos, 2012 metų konferencijai ruošimės dar atsakingiau. Mūsų tikslas liks nepakitęs – nauda visiems, tiek mažas, tiek dideles įmones bei organizacijas atstovaujantiems dalyviams“ – augančiu Lietuvos įmonių susidomėjimu verslo procesų diegimui bei valdymui džiaugėsi „No Magic Europe“ direktorė Gitana Aklienė.
Versle, kaip ir Maslow piramidėje, yra keli hierarchiniai lygiai. Pirmasis ir kertinis – išlikti. Nemaža Lietuvos verslo dalis, susidūrusi su per pasaulį 2008–2009 metais praūžusios krizės bangomis, buvo nublokšta į šį lygį arba netgi žemiau jo. Rožinės svajonės apie tokia pat sparta (kaip iki tol) augsiančią šalies ekonomiką, nepamatuotas darbdavių bei darbuotojų optimizmas, milžiniški planai, paremti dar geresnės ateities vizija, nesimokymas iš praeities klaidų – vos kelios to priežastys. Tie, kas nespėjo prisitaikyti prie naujų ir pasikeitusių verslo sąlygų – tiesiog „iškrito iš žaidimo“. Likę versle, nors ir su „apkarpytais sparnais“, įgyta karčia nesėkmių patirtimi bei „suveržtais diržais“ jau kyla į antrąjį piramidės lygį – veiklos optimizavimą.
Kodėl optimizuoti? Atsakymą galima rasti bet kuriame ekonomikos vadovėlyje – jei gamini tokį pat arba geresnį nei konkurentai produktą ir sugebi pagaminti jį mažesniais kaštais – tavo šansai klestėti yra gerokai didesni. Taigi, logiškas antrasis klausimas – kaip optimizuoti? Čia į pagalbą ateina „verslo procesų valdymas“ – burtažodis, kuriuo pamažu užsikrečia vis daugiau Lietuvoje verslaujančių įmonių. Beje, procesų valdymas aktualus ne tik verslui – procesai vyksta ir valstybiniame sektoriuje, kuris irgi gali veiklą tobulinti bei optimizuoti.