Į dviejų elektronikos gamintojų kivirčą nutarė įsikišti ir Europos Komisija. Konfliktai tarp „Apple“ ir „Samsung“ kilo šių metų viduryje, bendrovės viena kitai pateikė įtarimus kopijuojant patentuotas technologijas ir kreipėsi į teismus įvairiose šalyse.
Bene garsiausiai nuskambėjo atvejis, kai „Apple“ šią vasarą per teismą pavyko uždrausti naujo „Samsung“ planšetinio kompiuterio pristatymą visoje ES. Tiesa, po kelių dienų šis draudimas buvo panaikintas. Po šio įvykio „Samsung“ ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir paprašė apriboti „Apple“ produktų pardavimą gimtojoje Pietų Korėjos rinkoje ir dar keliose šalyse.
ES reguliuotojams tokie dviejų stambių vartotojiškos elektronikos gamintojų santykiai sukėlė susirūpinimą. Dėl to EK įpareigojo abi bendroves pateikti patentus, kurie yra virtę nesutarimų objektu.
Kaip pareiškė už konkurenciją atsakingas EK komisaras Joaquinas Almunia, Komisijos dėmesio šie nesutarimai nusipelno dėl to, kad intelektinės nuosavybės teisė gali būti panaudota iškraipyti konkurencijai rinkoje. Jis pridūrė, kad tokia tendencija informacinių technologijų srityje yra akivaizdi ir minimas atvejis nėra vienintelis, o „Apple“ ir „Samsung“ gali būti vienas iš pavyzdžių, kai intelektinės nuosavybės teisė gali būti naudojamas kaip instrumentas konkurencijai apriboti.
„Apple“ ir „Samsung“ ginčas yra stambiausias tokio tipo ginčas tarp technologijų bendrovių šiuo metu. Skaičiuojama, kad šiuo metu „Apple“ ir „Samsung“ prašymu pradėta bent 20 tyrimų dešimtyje skirtingų šalių. Jeigu EK nustatytų, kad bendrovės naudojasi intelektinės nuosavybės teise konkurencijai rinkoje riboti, kiekvienai jų grėstų baudos, siekiančios iki 10 proc. jų metinių apyvartų.
EK šimtus milijonų eurų siekiančias baudas už konkurencijos pažeidimus yra skyrusi tokioms bendrovėms kaip „Intel“ ir „Microsoft“.