Inovacines transporto stebėjimo ir kontrolės paslaugas teikianti bendrovė „Ruptela“ dar kartą įrodo, kad lietuviška IT produkcija yra vertinama visame pasaulyje. Bendrovė Lietuvoje sukurtas stebėjimo sistemas diegia didžiausios nevyriausybinės mobiliojo ryšio įmonės įrangoje egzotiškame Dramblio Kaulo Krante, Afrikoje.
Nors „Ruptela“ iki šiol teikė transporto stebėjimo ir kontrolės paslaugas, Dramblio Kaulo Krante bendrovė sistemą įdiegė į stacionarius objektus. Anot Andriaus Rupšio, „Ruptelos“ direktoriaus, klientas Afrikoje turi daugiau nei 1 500 mobiliojo ryšio bokštų. Kadangi egzotiškoje šalyje elektros tinklai yra labai silpni, prie kiekvieno iš jų įrengti elektros generatoriai, kuriuose elektrą gamina dyzeliniai varikliai. Dingus elektrai jie neleidžia ryšiui nutrūkti.
„Klientas Dramblio Kaulo Krante susiduria su rimtomis problemomis: degalai iš generatorių talpų dažnai vagiami, nėra žinoma, kiek jų sunaudojo įsijungęs generatorius, kiek dar likę cisternoje, kada ir kiek reikia papildyti. Mūsų įrengtos degalų lygio stebėjimo sistemos „FM-Pro3“ realiu laiku praneša, kiek yra degalų, ar jie nevagiami, t. y. ar jie nenusiurbiami. Sistema užtikrina, kad degalai generatoriaus cisternoje netikėtai nesibaigs ir GSM ryšys veiks sklandžiai“, – pasakoja A. Rupšys.
Anot jo, klientai Afrikoje nėra išlepinti, su jais nesunku bendrauti, tačiau jiems reikia skirti kur kas daugiau laiko. Kadangi praktinės žinios „know-how“ Afrikoje yra skurdesnės negu, pavyzdžiui, Europoje, jiems reikia suteikti daugiau pagalbos ir informacijos. Tačiau pavykus susikalbėti afrikiečiai tampa lojalūs.
„Pradedant derybas su afrikiečiais gana sudėtinga suprasti, ar jie nusiteikę rimtai. Pastebėjome, kad afrikiečiai mėgsta pasigirti savo potencialu, tačiau dažnai nutyli svarbias detales. Todėl kyla didelė rizika tuščiai sugaišti laiką. Paaiškėjus, kad jie nėra pajėgūs rimtai bendradarbiauti, ilgai trukusios derybos tampa nieko vertos“, – perspėja įmonės vadovas.
A. Rupšys primena viešą statistiką, kad 85 % visų internetinių sukčių yra Afrikoje. Tad derinant verslo klausimus reikia būti atsargiems. „Mes dar nebuvome pakliuvę apgavikams į nagus, tačiau dažnai sugaištama daug laiko, kol paaiškėja tikrieji internetinių sukčių kėslai. Jeigu iš 10 pradėtų derybų Europoje įgyvendiname 4 projektus, tai Afrikoje pasiseka, jeigu lieka nors 1“, – patirtimi dalinasi A. Rupšys.
UAB „Ruptela“ lietuviškas transporto stebėjimo, navigacijos ir komunikacijos sistemas pagal specialius užsakymus diegia įvairaus dydžio įmonėms 40-yje šalių Europoje, Afrikoje, Azijoje bei Pietų Amerikoje. „Ruptela“ inovatyvių IT paslaugas teikia penkti metai. Per šį laikotarpį įmonė atidarė atstovybes Airijoje, Baltarusijoje ir Rusijoje. Bendrovėje dirba 35 specialistai.