Steve'as Jobsas buvo pareiškęs, kad nori sunaikinti „Android“ ir skirtų visus „Apple“ pinigus bei savo paskutinį atodūsį jei tik to pakaktų, kad išnyktų ši operacinė sistema. Atviras ir išsamus S. Jobso priešiškumo „Google“ mobiliajai operacinei sistemai išdėstymas pateiktas netrukus pasirodysiančioje oficialioje „Apple“ įkūrėjo biografijoje.
Biografijos autoriui Walteriui Isaacsonui S. Jobsas sakė, kad „Android“ ir „iOS“ panašumą jis vertina kaip „milžinišką vagystę“.
„Apple“ bylinėjasi su kai kuriais išmaniųjų įrenginių, kuriuose naudojama „Android“ sistema, gamintojais.
Agentūros „Associated Press“ gautose W. Isaacsono knygos ištraukose įrašytos kelios S. Jobso citatos: „Aš sunaikinsiu „Android“, nes tai yra vogtas produktas. Esu pasirengęs jiems paskelbti termobranduolinį karą“.
„Jei prireiks, skirsiu tam savo paskutinį atodūsį, išleisiu visus 40 mlrd. dolerių, esančių „Apple“ sąskaitoje iki paskutinio cento kad ištaisyčiau šią neteisybę“. Prieš pasirodant „Android“ sistemai, „Apple“ ir „Google“ santykiai buvo draugiški ir artimi. Tokie „Google“ produktai, kaip žemėlapiai ir paieška, buvo labai svarbūs „iPhone“ ekosistemos elementai.
Tuo metu „Google“ generalinis direktorius (šiuo metu – tarybos pirmininkas) buvo ir „Apple“ direktorių tarybos narys.
Santykiai tarp „Google“ ir „Apple“ pradėjo blogėti nuo 2007 metų lapkričio, kai buvo pristatyta „Android“ sistema – nuo pirmojo „iPhone“ pasirodymo buvo praėję 10 mėnesių.
Vėlesniais metais „Apple“ iš savo programėlių parduotuvės pašalino daug „Google“ programėlių, taip paskatindami šią bendrovę kurti mažiau integruotas internetines programėlių versijas.
Vėliau „Android“ labai sparčiai plėtėsi – pavyzdžiui, šiuo metu 48 proc. visų parduodamų išmaniųjų telefonų operacinė sistema yra „Android“. „iOS“ įdiegta 19 proc. išmaniųjų telefonų.
Tačiau „Android“ augimas nebuvo labai lengvas. „Apple“ ėmėsi agresyvios netiesioginių teisinių karų kampanijos prieš „Android“ taktikos ir bylinėjosi su „Android“ planšetinių kompiuterių bei išmaniųjų telefonų gamintojais.
Pirmieji su „Apple“ teismo salėje pradėjo bendrauti „Motorola“, tačiau labiausiai S. Jobso nepasitenkinimas buvo liejamas ant „Samsung“.
Teisme įrodžius patentinių teisių pažeidimus bei vartojimo patirties panašumus Pietų Korėjos bendrovei dabar draudžiama prekiauti planšetiniais kompiuteriais „Galaxy Tab 10.1“ Australijoje ir Vokietijoje. Išmaniųjų telefonų prekyba ribojama Olandijoje.
„Samsung“ ėmėsi priešpriešinių teisinių veiksmų ir tvirtina, kad „Apple“ pažeidė kelių „Samsung“ priklausančių belaidės technologijos panaudojimo patentų teises. Tinklaraštininkas Florianas Muelleris, apžvelgiantis teisinius mūšius dėl patentinių teisių, teigė, kad „Apple“ prisimins praeitį, kuomet kitos bendrovės panaudojo kai kurias ankstyvąsias „Apple“ idėjas.
„Jeigu „Apple“ nenori, kad „iPhone“ ir „iPad“ būtų nustumti į šalikelę, kaip nutiko „Macintosh“ kompiuteriams dėl „Wintel“ duopolijos, jiems reikės panaudoti visas savo intelektinės nuosavybės galias ginantis nuo „Android“ keliamos grėsmės“, - sakė F. Muelleris.
F. Muelleris taip pat kritiškai įvertino E. Schmidto vaidmenį nesantaikos atsiradimo metu: „Faktas, kad E. Schmidtas liko „Apple“ taryboje tuo metu, kai buvo ruošiamas „iOS“ klonas, yra nepateisinama S. Jobso pasitikėjimo išdavystė“.
Iš „Apple“ tarybos E. Schmidtas pasitraukė 2009 metų rugpjūtį. Vėliau jis sakė: „Taryboje buvau tol, kol galėjau joje būti“.