Nors iš Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) rengiamų viešųjų pirkimų pasitraukė dvi iš trijų mobiliojo ryšio paslaugų teikėjų, patys pirkimai tebevyksta.
Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) Komunikacijos skyriaus viršininkė Eglė Kučinskaitė IQ.lt patvirtino, kad CPO elektroniniame kataloge likus tik vienam mobiliųjų paslaugų teikėjui – bendrovei „Tele2“ – pirkimai ir toliau vykdomi. Tai yra, institucijos ir toliau skelbia viešųjų pirkimų konkursus mobiliojo ryšio paslaugoms pirkti.
Tačiau CPVA pripažįsta dar neturinti atsakymo, ar laimėtojas – bendrovė „Tele2“ – galėtų pasirašyti sutartis su paslaugos gavėjais. Iš CPO sistemos pasitraukus kitoms dviems mobiliojo ryšio bendrovėms – „Bitė Lietuva“ ir „Omnitel“ – tebėra neaišku, ar CPVA neturi nutraukti sutarties ir su trečiąja bendrove – vienintele konkursų dalyve „Tele2“.
„Sprendimo dar nėra, šią situaciją vis dar aiškinamės su Viešųjų pirkimų tarnyba“, – informavo E. Kučinskaitė.
IQ.lt primena, kad rugpjūtį iš CPO sistemos paskelbė pasitraukianti „Bitė Lietuva“, o spalio pradžioje tokį patį sprendimą priėmė ir „Omnitel“. CPVA tada paskelbė kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba svarstysianti, ar nutraukti sutartį su „Tele2“. Šios bendrovės atstovas Andrius Baranauskas savo ruožtu IQ.lt tvirtino, kad nutraukti sutartį būtų galima tik ją pažeidus paslaugų teikėjui arba šalių sutarimu. „Tele2“ teigė savo iniciatyva nutraukti sutarties neketinantys.
„Omnitel“ skelbė esanti nepatenkinta ne tik CPO, bet ir Centrine viešųjų pirkimų informacine sistema (CVP IS). CVP IS institucijos taip pat skelbia perkančios mobiliojo ryšio paslaugas.
Ministerijos ir joms pavaldžios valstybės įstaigos ir įmonės skelbti mobiliojo ryšio pirkimo konkursus per CVP IS gali tik tuo atveju, kai CPO kataloge siūlomos paslaugos neatitinka jų poreikių. Visos kitos perkančiosios organizacijos gali savarankiškai spręsti, ar viešuosius pirkimus vykdyti per CPO, ar per CVP IS sistemą.