Pirmą kartą nuo 1996 metų IBM rinkos vertė tapo didesne nei „Microsoft“. Rugsėjo 29 dieną prieš pat biržos uždarymą IBM vertė buvo 214 mlrd. JAV dolerių (535 mlrd. litų), o „Microsoft“ – nežymiai mažesnė (213,2 mlrd. dolerių arba 533 mlrd. litų). Pastaruoju metu IBM akcijų vertė pamažu, bet stabiliai kilo, o „Microsoft“ daugiausiai krito, rašo bbc.co.uk.
Šis vertės padidėjimas reiškia, kad dabar IBM yra antra pagal dydį technologijų bendrovė pasaulyje, vertinant pagal rinkos vertę. Pirmoje vietoje yra sunkiai pavejama bendrovė „Apple“ (362 mlrd. dolerių arba 905 mlrd. litų).
„Bloomberg“ duomenimis, nuo 2011 metų pradžios IBM akcijų vertė stabiliai didėjo ir dabar yra 22 proc. didesnė nei metų pradžioje. Tuo tarpu „Microsoft“ akcijos per tą patį laikotarpį nuvertėjo 8,8 procentais.
Analitikai mano, kad IBM į antrą vietą pagal rinkos vertę užkopė dėl IBM psrendimo 2005 metais paduoti asmeninių kompiuterių verslą Kinijos gamintojams „Lenovo“ ir sutelkti dėmesį į programinę įrangą bei paslaugas.
„IBM peržengė technologijų ribas. Jie iš anksto suprato, kad kompiuterių pasaulis neapsiriboja dėžėmis ant mūsų stalų“, – sakė „Forrester Research“ analitikas Tedas Schadleris.
Tuo tarpu didelę dalį „Microsoft“ pajamų sudaro „Windows“ operacinių sistemų ir „Office“ biuro programų paketo, kurie naudojami asmeniniuose kompiuteriuose, pardavimai. Be to, „Microsoft“ šiuo metu kuria naują operacinę sistemą ir galimai dėl to sumažėjo ankstesnių sistemų pardavimai.
„Windows 7“ sistema buvo išleista 2009 metais, o „Windows 8“ išleidimo nesitikima iki 2012 metų pabaigos.
Daugelis ekspertų taip pat tvirtina, kad interneto, mobiliųjų įrenginių ir planšetinių kompiuterių populiarėjimas kelia grėsmę kompiuterių erai. Rugpjūčio pabaigoje vienas iš pirmojo IBM PC kūrėjų dr. Markas Deanas pareiškė, kad kompiuterių pasaulio centras pasislinko tolyn nuo senojo stalinio kompiuterio.