Asociacija „INFOBALT“ ir Energetinio saugumo centras prie Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. Nacionaliniu pagrindu veikiantis ir grėsmes energetiniam saugumui analizuojantis centras per artimiausius kelerius metus siekia įgyti NATO kompetencijos centro statusą. Stiprinant naujų technologijų ir inovacijų energetikos srityje plėtrą bus pasitelkiama Lietuvos IRT kompanijų sukaupta patirtis.
„NATO darbotvarkėje kaskart vis daugiau dėmesio skiriama taip vadinamųjų „naujųjų saugumo iššūkių“ problematikai. Keliamas uždavinys stiprinti Aljanso gebėjimus energetinio ir kibernetinio saugumo srityse, derinti pažeidimų prevencijos programas, karines pajėgas aprūpinti pačiomis naujausiomis technologijomis. Energetinio saugumo centras NATO sąjungininkams siūlo pasinaudoti aukštu Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų potencialu ir plėsti bendradarbiavimą energetinio saugumo klausimais“, – sako Energetinio saugumo centro direktorius Audrius Brūzga.
Asociacija „INFOBALT“ ir Energetinio saugumo centras sutarė bendradarbiauti įgyvendinant projektus, susijusius su energetikos inovacijų ir technologijų taikymu karyboje, deleguoti savo srities ekspertus į bendras darbo grupes, keistis informacija bei patirtimi ir organizuoti bendrus viešus renginius, kad būtų plečiamas energetinio saugumo supratimas.
„Energetinis saugumas – prioritetinė sritis, kurioje svarbų vaidmenį atlieka ir informacinės sistemos. Asociacijos „INFOBALT“ narės yra sukaupusios solidžios patirties, įvertintos pasaulyje, todėl jų indėlis gali būti labai naudingas stiprinant naujų technologijų ir inovacijų energetikos srityje plėtrą. Kartu tai ir naujos galimybės Lietuvos kompanijoms – įrodyti savo patirtį bei kompetencijas ir kitoms NATO šalims bei struktūroms energetinio saugumo srityje“, – sako Edmundas Žvirblis, asociacijos „INFOBALT” vykdantysis direktorius.