Ko gero, nėra „Apple“ gerbėjo, kuris nenorėtų pirmasis sužinoti kompanijos naujų gaminių paslapčių. Tačiau dar didesnė kančia yra viską žinoti ir laikyti liežuvį už dantų.
„Apple“ kasmet išleidžia naujus išmaniųjų telefonų „iPhone“ modelius, pristato naujus kompiuterius, muzikos grotuvus, kitą techninę ir programinę įrangą. Ypač didelio susidomėjimo sulaukia ikona tapusio „iPhone“ naujos versijos pristatymas. Ir dabar, kaip manoma, artėjant „iPhone 5“ pristatymui, į viešąją erdvę vis dažniau „nuteka“ nuotraukų ar gandų apie šį telefoną.
Siekdama apsaugoti savo gaminių paslaptis, kompanija nusprendė sukurti naujas pareigas ir ieško dviejų „naujų produktų apsaugos“ vadybininkų, rašo Dailymail.co.uk. „Apple“ darbą šioje kompanijoje apibūdina taip: „Tai ne darbas, o pašaukimas.“
Naujosios pareigos bus tikras išbandymas, o vadybininkai prisijungs prie komandos, kuri primena ginklus gaminančios kompanijos kolektyvą: buvusių FTB darbuotojų, žvalgybos agentų ir agresyvių teisininkų.
„Vidinis šnipinėjimas reiškia didelius pinigus. Milijardus dolerių. Taigi paranoja yra pateisinama. Kad ir ką jie ketina gaminti, konkurentai tai nori žinoti. Visi nori žinoti“, – pastebėjo saugumo konsultantų kompanijos „TraceSecurity“ atstovas Jimas Stickley.
Jau kelis kartus pasitaikė atvejų, kai „Apple“ darbuotojai esą pameta naujų įrenginių prototipus. Tačiau J. Stickley teigia, kad kai įrenginys yra duodamas išbandyti kompanijos darbuotojams, jis būna pasiekęs tokią stadiją, kad jį gavę konkurentai nebespėtų įrenginio išanalizuoti ir pasinaudoti gautomis žiniomis. Pagaminti naują produktą gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki metų, o įrenginio bandymų stadija yra viena paskutinių prieš išleidimą.
Jokia kita kompanija taip priešiškai nereaguoja į tinklalapių skelbiamą neoficialią informaciją apie planuojamus išleisti naujus produktus, kaip „Apple“. Anksčiau ji bandė teismuose išsireikalauti, kad gandus apie būsimus jos gaminius paviešinę tinklalapiai atskleistų savo šaltinius, tačiau nesėkmingai.
Kol kas „Apple“ nė nepatvirtino, kad „iPhone 5“ apskritai egzistuoja, tačiau internete kone kasdien galima rasti naujų gandų apie šį įrenginį, jo technines detales, dizainą ir kt. Spėjama, kad „iPhone 5“ bus išleistas spalio mėnesį. Neoficialiai skelbiama, kad šie telefonai jau pradėti gaminti.
Tuo metu „Apple“ konkurentės jau ruošiasi karui. Vienas „Samsung“ atstovas pareiškė: „Kai tik „iPhone 5“ bus pristatytas, „Samsung“ planuoja paduoti „Apple“ į teismą dėl patentų pažeidimų, susijusių su belaidžio interneto technologijomis.“ Teigiama, kad „Samsung“ sieks uždrausti „iPhone 5“ prekybą Pietų Korėjoje. „Apple“ ir „Samsung“ jau keliose šalyse yra apkaltinusios viena kitą patentų pažeidimais. Dėl teismų sprendimų dalyje Europos šalių yra draudžiama prekiauti kai kuriais „Samsung“ produktais.
Tokioje aršioje konkurencinėje aplinkoje „naujų produktų apsaugos“ vadybininko pareigos atrodo itin reikalingos. O gal net pavojingos.