Kone dvigubai didesnę apyvartą nei pernai skaičiuojanti bendrovė „Vilma“ nusprendė atsisakyti pirkimų Kinijoje ir daugiau užsakymų patikėti vietos bendrovėms.
Bendrovės direktorius Edmundas Pigaga „Verslo žinioms“ teigė, jog pernai „Vilma“ sukūrė elektros instaliacijos gaminius bei langų ir grindų plovimo mašinas, skirtas buičiai, kurių paklausa esą tokia, kad „Vilma“ nepajėgia gaminti. Dėl to šiemet 7 milijonus litų ketinama investuoti į naujas gamybos linijas ir naują plastmasės cechą.
Įmonė keičia ir partnerių struktūrą. Iki šiol komplektavimo detales užsakinėjo Kinijoje, dabar vis daugiau gaminių užsako Lietuvoje. E. Pigaga skaičiuoja, kad vien dėl jų užsakymų šalyje sukurta 80 darbo vietų.
„Su Kinija sugebame konkuruoti, nors iš jų perkame komplektavimo detalių, tačiau ir kiti mūsų gamintojai sugeba konkuruoti su Rytų valstybėmis. Jiems ir atiduosime dalį užsakymų gaminti mums reikalingus produktus“, – apie pokyčius aiškina E. Pigaga. Jis vardija ir sritis, kur galės pasireikšti mūsų tautiečiai: prietaisų elektroninė dalis ir plastmasinės detalės.
Pati gamykla skaičiuoja, kad neapsimoka investuoti tiek, kad viską galėtų gaminti pati. Pasak E. Pigagos, pačiai „Vilmai“ tai, kad ji Lietuvoje, o ne Rytuose, taip pat pranašumas. Gamykla gali greičiau reaguoti į rinkos pokyčius, nes per sunkmetį užsakovai nebenori investuoti apyvartinių lėšų į prekes, kurios guli sandėlyje. Vežti mažomis partijomis iš Kinijos sunku.
„Vilma“ su savo prekės ženklu parduoda tik elektros instaliacijos gaminius. Kiti produktai gaminami pagal užsakymą. Mėginti juos savarankiškai išpopuliarinti Europoje būtų per brangu.
Lietuvoje parduodama mažiau nei 10 procentų bendrovės gaminių. Prognozuojama, kad šiemet bendrovės pelnas sieks 12 milijonų litų.