Muitinės mokymo centre įdiegus naują e. mokymo sistemą ir sukūrus specializuotą kompetencijų ugdymo programą, internetu gilinti specialiąsias profesines žinias bei kelti kvalifikaciją galės 1 712 muitinės pareigūnų ir darbuotojų. Parengta mokymo medžiaga vėliau galės naudotis ir nauji darbuotojai. Šį sprendimą sukūrė ir įdiegė programinių sprendimų bendrovė „Blue Bridge Code“.
„Specialiajam muitinės pareigūnų parengimui ir kompetencijų ugdymui pasirinkome kombinuotojo mokymo sprendimą, derinant mokymąsi elektroninėje erdvėje ir kontaktinį auditorijoje. Tokiu būdu siekiame sudaryti galimybę kiekvienam darbuotojui savarankiškai mokytis pagal pateiktą mokymo medžiagą, operatyviai informuoti apie naujienas mokymų srityje. Taip pat tokia sistema leis įtraukti daugiau darbuotojų į mokymosi ir mokymo valdymo procesus bei optimizuoti muitinės pareigūnų kvalifikacijos lygio pasitikrinimą“, – teigia Muitinės mokymo centro direktorė Halina Černiauskienė.
Pasak H. Černiauskienės, įgyvendinus projektą, padidės muitinės pareigūnų galimybės rinktis mokymosi formas, esant poreikiui, jie galės pasitikrinti įvairių muitinės veiklos ir užsienio kalbų žinias. Be to, dalį medžiagos mokymo dalyviai galės perskaityti, o praktinius darbus atlikti savarankiškai ir geriau pasirengti mokymams auditorijose, kurie galės vykti trumpiau, nes mokymų medžiaga pasiekiama bet kuriuo metu.
Taip pat naujoje e. mokymo sistemoje sudaromos galimybės pasikartoti ar atnaujinti žinias konkrečioje muitinės veiklos srityje, keičiantis darbo pobūdžiui ar darbo vietai. Efektyviau bus naudojamas muitinės pareigūnų darbo laikas ir komandiruočių lėšos.
„Blue Bridge Code“ ne tik įdiegė vieną pirmųjų Lietuvoje „Oracle iLearning“ e. mokymo sistemą, bet ir parengė 15 temų praktinių užduočių ir testų pagal patvirtintas Muitinės mokymo centro kombinuotojo mokymo programas. Specialiąją mokymų medžiagą sudaro ir testai, kryžiažodžiai, animaciniai ir dokumentiniai filmai.
Sistemoje įdiegti bendradarbiavimo ir žinių valdymo sprendimai – forumai, kuriuose mokymų dalyviai gali bendrauti tarpusavyje, dalintis savo žiniomis ir įžvalgomis, pateikti klausimus dėstytojams ar aptarti mokymosi progresą, bendrauti su lektoriais realiu laiku ir pan. Taip pat mokymų dalyviai gali įvertinti kursus ir apie juos parašyti atsiliepimus. Tokiu būdu gaunamos nuomonės apie mokymų kokybę.
Vykinto Arlausko, „Blue Bridge Code“ direktoriaus teigimu, kuriant mokymų programą buvo glaudžiai bendradarbiaujama su dėstytojais ir ekspertais iš Lietuvos bei užsienio, o sukurtos interaktyvios vaizdo priemonės padės didinti dalyvių motyvaciją mokytis. Be to, įdiegta e. mokymo sistema leidžia mažesnėmis sąnaudomis rengti mokymus, įvertinti dalyvių įgytas žinias, įgūdžius ar pasikviesti išorinius lektorius.