Interneto milžinės „Google“ vyriausiasis teisininkas Davidas Drummondas apkaltino konkurentus specialiai perkant bankrutavusios kanadiečių telekomunikacijų įmonės „Nortel“ patentus ir taip siekiant padaryti jos mobiliesiems telefonams skirtą operacinę sistemą „Android“ brangesnę.
„Google“ atstovo kritikos taikiniu tapo „Apple“, „Microsoft“ ir „Oracle“, kurios, anot jo, sumaniai išnaudoja teisines priemones, kad „Android“ sistemos naudojimą padarytų brangesnį. Jo teigimu, „Apple“ ir „Microsoft“ specialiai suvienijo jėgas ir pasirinko tokią veiklos taktiką, kuria siekia dirbtinai išpūsti kai kurių patentų naudojimo kainą. Tokie šių bendrovių žingsniai esą riboja konkurenciją rinkoje.
Tiesa, „Microsoft“ atsakė, kad ji kaip tik siūlė „Google“ kartu dalyvauti įsigyti patentus iš „Nortel“, tačiau bendrovė tokį pasiūlymą atmetė. Konkurse nusprendusi dalyvauti be partnerių, „Google“ vėliau jį pralaimėjo, o „Nortel“ patentai atiteko kitoms bendrovėms.
Kovą dėl „Nortel“ patentų laimėjo „Apple“, „Microsoft“ ir RIM sudarytas konsorciumas, kuris už juos pasiūlė bet 4,5 mlrd. JAV dolerių. „Google“ už patentų paketą siūlė 900 mln. JAV dolerių, jos vertinimu, kitų bendrovių kaina buvo neadekvati, nes išankstiniais vertinimais, šio patentų paketo kaina galėjo sudaryti daugiausiai 1 mlrd. JAV dolerių.
Tiesa, „Google“ tikisi, kad į šį konkursą dėmesį atkreips rinkos reguliuotojai ir galbūt jie atšauks jo rezultatus.
Įvairūs technologijų patentai tampa vis svarbesniu didžiųjų elektronikos gamintojų ištekliumi ir, kaip aiškėja iš pastarosios istorijos, rimtu konkurenciniu ginklu. Bendrovės patentus naudoja ne tik savo įrenginių gamybai, bet ir pasipelnymui iš kitų įmonių sėkmės. Pavyzdžiui, išmaniųjų telefonų gamintoja HTC už kiekvieną parduotą telefoną su „Android“ operacine sistema turi mokėti „Microsoft“ 5–15 JAV dolerių mokestį.
Be to, neseniai ši bendrovė sulaukė kaltinimų iš „Apple“. Jeigu pastarajai pavyks įrodyti savo tiesą, HTC telefonai gali dar labiau pabrangti.