Vokietijos sprendimas iki 2023 m. sustabdyti visas atomines elektrines ir dabartinės energetinės sistemos pertvarka šiai šaliai kainuos 335 mlrd. eurų (1,1 trilijono litų). Tokius duomenis paskelbė Šveicarijos mokslininkai.
Dienraštis „Die Welt“ rašo, kad labiausiai Vokietijos energetikos pokyčius, t. y. didesnes elektros kainas, pajus šalies pramonės sektorius. Prognozuojama, kad iki 2023 m. įmonėms elektros kainos išaugs 41 proc. Bavarijos ekonomikos asociacijos ekspertai įspėjo, kad tokios permainos kels grėsmę visai šalies pramonei ir jos plėtrai.
Šveicarijos mokslininkai paskaičiavo, kad jeigu Vokietija būtų apsisprendusi pratęsti 17-kos atominių elektrinių eksploataciją vidutiniškai 14-kai metų, tai pramonės įmonėms elektra būtų brangusi ne 41, o 26,5 proc.
Privatiems vartotojams tokio didelio kainų šuolio nežadama. Vokietijos gyventojai, šiuo metu už elektrą mokantys 0,23 euro (0,79 lito) už 1 kWh, 2025-aisiais turėtų mokėti tik 0,05 euro (0,17 lito) daugiau.
Vokietijos ambicijos naudoti daugiau atsinaujinančių elektros energijos šaltinių, taip pat būtina elektros tinklų pertvarka iš viso atsieis 335 mlrd. eurų.