Kompanija „PayScale“ paskelbė gana įdomaus IT kompanijų tyrimo rezultatus. Tyrimo esmė – išsiaiškinti geriausias ir blogiausias IT kompanijas, taikant eilę kriterijų. Buvo apklausta devynių bene didžiausių bei technologiškiausių IT kompanijų darbuotojai. Pastarieji anonimiškai vertino savo darbdavius, atsakinėdami į specialiai paruoštus klausimus, pagal kuriuos „PayScale“ analitikai galėjo nuspręsti:
- Kuris iš darbdavių moka daugiausiai;
- Kurioje kompanijoje dirbant suteikiama daugiausiai malonumo ir pasitenkinimo;
- Streso lygis darbo vietoje;
- Eilė kitų rodiklių, tarp kurių buvo ir demografinis faktorius.
Taigi rezultatai parodė, kad kompanijos „Facebook“ ir „Amazon“ pamušė visus rekordus, vertinant streso rodiklį šių kompanijų darbo vietose. Net nežiūrint į tai, kad „Amazon“, pavyzdžiui, leidžia savo darbuotojams atsivesti į darbą savo naminius gyvūnėlius (šunis, kates ir pan.) bei apmoka visas viešojo transporto išlaidas, šios kompanijos darbuotojai turi praktiškai trumpiausias atostogas, kurios paprastai užtrunka 2,2 savaites per metus (trumpesnės tik „Apple“ – 2,1 savaitės). „Amazon“ darbuotojai taip pat labai nepatenkinti savo darbinio grafiko lankstumu.
Jei vertintume darbo užmokestį, tai čia aiškiai išsiskiria du reitingo lyderiai – korporacijos „Microsoft“ ir „Google“. Karjeros pradžioje bene didžiausią atlyginimą gauna „Microsoft“ darbuotojai (apie 86 900 JAV dol.), tuo tarpu, kai jau įpusėjus karjerai ar jos pabaigoje, didžiausią algą gauna „Google“ darbuotojai (apie 141 000 JAV dol.). Šalie pakankamai gero atlyginimo „Microsoft“ darbuotojai aprūpinami nemokamai sveikatingumo klubų abonentais, maksimaliai lanksčiu darbo grafiku bei drabužių pasirinkimo laisvę (t. y. tai, ką galima dėvėti biure). „Google“ aprūpina savo darbuotojus nemokamu maitinimu, sveikatos draudimo polisais, taip pat leidžia į darbą atsivesti (atsinešti) naminius gyvūnėlius.
Tuo tarpu kompanija „Hewlett-Packard“ (HP), vienas iš didžiausių kompiuterinės įrangos gamintojų, moka mažiausiai. Tyrimas parodė, kad šios kompanijos darbuotojai už valandą gauna apie 5% mažiau, nei jiems mokėtų kitos stambios IT kompanijos, dirbant analogiškose pareigose. Be to, HP darbuotojai mažiausiai patenkinti savo darbu, nežiūrint į suteikiamą nemokamą kabelinę televiziją, galimybę dirbti namie, gaunamą tarnybinį automobilį.
Tyrimas taip pat parodė, kad technologinėse kompanijose praktiškai nėra vietos moterims. Pavyzdžiui, „Facebook“, reitingo lyderiui pagal šį rodiklį, dirba tik 33% moterų ir viso darbuotojų personalo. „Microsoft“ ir „Intel“ šiuo atžvilgiu yra reitingo dugne: čia iš visų darbuotojų tik 20% sudaro moterys.