Siekdama pagerinti „M2M“ (liet. „komunikacija tarp mašinų ir žmonių“) technologijos paslaugų kokybę ir komunikacijų tarpusavio suderinamumą, „TeliaSonera“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „France Telecom-Orange“ ir „Deutsche Telekom“. Sutartis, 2011 m. vasario mėnesį pasirašyta tarp „France Telekom-Orange“ ir „Deutsche Telekom“, galiojo Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir Liuksemburge, vėliau į ją įtraukti Nyderlandai, o visai neseniai, išplėtus veikimo sritį, ir Jungtinė Karalystė. Dabar šios sutarties galiojimas išsiplės ir įmonės „TeliaSonera“ geografinėje veikimo srityje, į kurią įeina Švedija, Norvegija, Suomija, Danija, Estija ir Lietuva.
Bendradarbiavimo sutartimi bus užtikrintas ją pasirašiusių šalių mobiliojo ryšio tinklų veikimas nepaisant valstybių sienų ir geresnė „M2M“ paslaugos kokybė šiuose tinkluose. Iki šiol užsienio operatoriaus („roumingo“) paslaugų sutartys buvo sudaromos ir veikė tik tarp dviejų šalių, buvo sutelktos atskirose rinkose. Šios daugiašalės bendradarbiavimo sutarties pagrindu geresnės kokybės užsienio operatoriaus paslaugos bus teikiamos sutartį pasirašiusiose šalyse, taip gerokai praplečiant klientų aptarnavimo galimybes. Nepertraukiama ryšio kokybė ir tinklų tarpusavio suderinamumas užtikrina „M2M“ paslaugų efektyvumą klientams, kurių verslui svarbi nuolatinė ryšio prieiga (pvz., elektroninių sveikatos priežiūros paslaugų tikėjams, krovinių gabenimo, automobilių verslo šakose ir kt.)
„Šia sutartimi ją pasirašiusios trys grupės iš esmės perstumia „M2M“ ekosistemos sienas,“ – sakė Anne-Marie Thiollet, „Enterprise Business Line“ ir „Orange Business Services“ vykdančioji viceprezidentė. – „Būtinybė veikti visame pasaulyje ir patikimumo poreikis paspartins „M2M“ technologijos paslaugų komercinį pritaikymą ir skatins į priešakines pozicijas iškelti inovacinius sprendimus. Mes džiaugiamės ir sveikiname „TeliaSonera“, tapusią mūsų partnere. Taip pat tikimės sulaukti ir kitų telekomunikacijų bendrovių paramos mūsų siekiams įgyvendinti, nes tik dirbdami kartu mes galime paversti didingą „M2M“ pažadą tikrove.“
Svarbiausia šios sutarties ypatybė – gebėjimas identifikuoti ir šalinti avarijas bei pažeidimus (gedimus). Šią technologiją „France Telecom-Orange“, „Deutsche Telekom“ ir „TeliaSonera“ stengsis toliau tobulinti, siekdamos užtikrinti geriausią užsienio operatorių paslaugų kokybę savo klientams. Kadangi „M2M“ ryšio technologija yra nepaprastai svarbi klientų verslui, visos „M2M“ užsienio operatoriaus paslaugos turės specialų palaikymo komponentą, dėl kurio klaidų bei gedimų nustatymas taps žymiai efektyvesnis, sutrumpės problemų sprendimo laikas, lyginant su įprastomis procedūromis.
„M2M“ turi milžinišką ekonominį potencialą. Šis trijų stipriausių telekomunikacijų rinkos įmonių bendradarbiavimas gerokai sustiprins tarptautinius mūsų pasiūlymus klientams,“ – sako Håkanas Dahlströmas, „TeliaSonera“ Mobiliojo ryšio paslaugų padalinio prezidentas. – „Mes žinome, kad „M2M“ technologija susietos paslaugos daugeliu atveju yra gyvybiškai svarbios verslui, todėl mums, kaip ryšio operatoriui, pateikia aiškių reikalavimų. Šis bendradarbiavimas pagerins klientų aptarnavimo kokybę tose rinkose, kuriose mes veikiame, nepaisant atskirų valstybių sienų, taip pat pagerins mūsų pasiūlymų, prisidėsiančių prie „M2M“ paslaugų plėtros, kokybę,“ – reziumavo Håkanas Dahlströmas.
Geresnis „M2M“ tarpusavio suderinamumas bus pasiektas ir trims partnerėms atlikus bendrą testavimą, taip norint suderinti modulio standartus. Modulio sertifikavimas užtikrins optimaliausią modulio ir tinklo suderinamumą. Dėl to bus pasiektas stabilus modulių veikimas visose šalyse, kuriose veiklą vykdo visos trys įmonių grupės. Tai leis paspartinti ir optimizuoti modulių integravimą „M2M“ paslaugos klientų įrangoje bei mašinose.
„M2M“ – tai ryšio technologija, teikianti ypač daug galimybių elektroninės energetikos, elektroninės sveikatos priežiūros, „išmaniųjų namų“, „išmaniojo automobilio“ ar kt. paslaugų srityse – ten, kur atskiroms sritims sieti reikia interneto. „M2M“ rinka pastaruoju metu auga tiesiog geometrine progresija ir suteikia galimybes pradėti naują verslą, pagerinti jau esamo darbą, sumažinti sąnaudas ir saugoti aplinką,“ – sakė Dr. Raineris Deutschmannas, „Deutsche Telekom“ Mobiliųjų produktų vyresnysis viceprezidentas. – Mūsų besivystanti partnerystė, ypač tarp tarptautinių bendrovių, užtikrins efektyvesnį ir patikimesnį būdą tarptautiniams „M2M“ sprendiniams įgyvendinti.“