Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo universiteto bendramoksliai, verslo partneriai Cameronas ir Tyleris Winklevossai sutiko nutraukti bylinėjimąsi ir priėmė 2008 metais pasiūlytą taikos sutartį.
Dvyniai Winklevossai tikino, kad idėja sukurti socialinį tinklą buvo jų. Esą jie pasiūlė M. Zuckerbergui atlikti programavimo darbus, tačiau šis dirbti neskubėjo ir vietoje to slapta kūrė jų idėja paremtą „Facebook“.
M. Zuckerbergo kova teismuose su Winklevossais dėl „Facebook“ idėjos įkvėpė sukurti populiarų filmą „Socialinis tinklalapis“.
Tačiau po ilgo bylinėjimosi dvyniai nusprendė nesikreipti į JAV Aukščiausiąjį teismą ir sutiko priimti 2008 metais pasiūlytą taikos sutartį. Ji numato, kad M. Zuckerbergas jiems sumokės 20 mln. dolerių ir atseikės „Facebook“ akcijų, kurių vertė tuomet siekė 45 mln. dolerių.
Nuo 2008 metų „Facebook“ rinkos vertė pakilo nuo 15 mlrd. dolerių iki 70 mlrd. dolerių, taigi šiuo metu dvyniams siūloma akcijų dalis yra verta daugiau nei 150 mln. dolerių. Winklevossai anksčiau buvo linkę priimti taikos sutartį, tačiau reikalavo didesnės „Facebook“ akcijų dalies. Tačiau JAV Apeliaciniam teismui priėmus jiems nepalankią sutartį, vaikinai pakeitė nuomonę.
Ieškinį „Facebook“ įkūrėjui yra iškėlęs ir Niujorko verslininkas Paulas Ceglia, kuris tikina dar 2003 metais sudaręs sutartį su M. Zuckerbergu, pagal kurią jam priklauso didelė dalis „Facebook“ akcijų. Šis socialinis tinklas buvo įkurtas 2004 metais. „Facebook“ teigia, kad šis ieškinys yra suklastotas ir pažymi, kad P. Ceglia jau anksčiau buvo baustas už sukčiavimą.