Jungtinės Valstijos ne veltui vadinamos teisininkų rojumi, nes šioje šalyje be proto mėgstama teistis su garsiomis kompanijomis dėl kokios nors žalos atlyginimo, sumos tuo tarpu visąlaik siekia milijonus dolerių.
Visai neseniai kompanija „Apple“ vėl buvo įtraukta į naują teisminių procesų karuselę. Pastaroji kaltinama nesiimanti pakankamai saugumo priemonių, kad vaikai nepirktų per „App Store“ ir kitais būdais platinamų programėlių, o tokiu aplaidžiu neveiklumu specialiai siekiama didinti pelną neapgalvotų vaikų pirkinių sąskaitą.
Garen Meguerian, vadovaujantis grupiniam ieškiniui prieš „Apple“ atstovas, su kitais tėvais pareiškė, kad jau yra nukentėję nuo vartotojiškos „Apple“ politikos. Virtualioje „App Store“ parduotuvė už programėles, žaidimus ir pan. atsiskaitoma virtualia valiuta, tačiau pastaroji gaunama konvertuojant visai realius pinigus iš banko kortelės. Vaikai dažniausiai to nesupranta, juo labiau dažnai nesupranta ir abejotinų „Apple“ reklaminių akcijų, kai nemokami žaidimai virsta kelių šimtų dolerių dingimu iš tėvų sąskaitos.
Kaip teigiama, panašių „spąstų“ pilna ir žaidimų viduje, kuriuose už pinigus siūlomą įsigyti tam tikrus „bonusus“. Nors tokia praktika ne nauja, tačiau turint omenyje didelę vaikų auditoriją ir galimybę pasinaudoti tėvų sąskaita, tampa aišku, į ką visa tai orientuota.
Garen Meguerian kaltina „Apple“ iš tokių įstatymams prieštaraujančių sandorių uždirbus milijonus. Turbūt lengva atspėti, kad bus prašoma bent dalimi to pelno kompensuoti kelių šimtų dolerių finansinę bei bent keliais milijonais kainavusią moralinę žalą (turbūt už savo nesugebėjimą prižiūrėti ir auklėti savo atžalas).