Kaip pranešė Bloomberg.com, JAV vertybinių popierių komisija apkaltino kompaniją IBM davus kyšius oficialiems P. Korėjos ir Kinijos pareigūnams. Sumos, panaudotos kyšiams, skaičiuojamos šimtais tūkstančių JAV dolerių.
Remiantis Kolumbijos valstijos teismo dokumentais, IBM dukterinės įmonės 1998–2003 metų laikotarpiu P. Korėjos valstybės tarnautojams davė kyšių už 203 tūkst. JAV dolerių. Pastarieji pinigai buvo skiriami kaip tam tikros dovanos, kelionės, valstybės tarnautojų pramogoms apmokėti. Pastarųjų „dovanėlių“ dėka, kaip manoma, IBM pavyko gauti kontraktų už 54 mln. JAV dolerių.
Panaši situacija susiklostė ir Kinijoje. Čia kyšininkavimo atvejai užfiksuoti 2004–2009 metų laikotarpiu. Kinijoje IBM dukterinės įmonės įsteigė net specialius fondus kelionių agentūrų sąskaitoms apmokėti. Kaip pažymi ta pati JAV vertybinių popierių komisija, kyšių davimas čia buvo labai paplitusi praktika. Pastarųjų fondų pinigais buvo apmokamos Kinijos oficialių asmenų kelionės ir pramogos, taip pat perkami įvairūs prezentai. Teismas nurodė 114 atvejų, kai IBM atstovai kartu su kelionių agentūrų darbuotojais bandė suklastoti dokumentus, kuriuose nesimatytų, kas tas keliones ir pramogas apmokėjo.
Be dovanėlių, taip pat teismas turi įrodymų ir apie tiesioginius pinigų perdavimo atvejus, kaip pavyzdžiui 1998 metų gruodį, kai „IBM South Korean“ darbuotojai P. Korėjos valstybės pareigūnui už tam tikrų „klausimų sprendimą“ perdavė 19 tūkst. JAV dolerių. Kaip paminėjo teismo atstovai, pastarieji atveji buvo galimi dėl IBM sistemos vidaus kontrolės nebuvimo.
Tuo tarpu žurnalas „Wall Street Journal“ pranešė, jog IBM taikiam šio reikalo išsprendimui sutiko sumokėti 10 mln. JAV dolerių baudą. Įdomiai skamba teismo sprendimas, kuriame IBM buvo skirta bauda – „kompanija, nei pripažindama kaltę, nei neigdama ją“, 5,3 mln. JAV dolerių sumokės kaip už neteisėtai įgyto turto gražinimą, 2,7 mln. dolerių – už gautą naudą, kai buvo duoti kyšiai, bei 2 mln. dolerių kaip baudą. Tuo tarpu pati kompanija IBM šios informacijos nekomentavo.