Senus mobiliuosius telefonus superkanti „Greenfone LT“, UAB, aparatus nuo šiol priima ne tik iš įmonių, bet ir iš individualių asmenų. Tam tikslui sukurtas tinklalapis senastelefonas.lt, kur galima rasti superkamų telefonų orientacines kainas, perdavimo tvarką, atlikti sandorius. Pasak Arno Stuopelio, bendros Lietuvos ir Lenkijos įmonės vadovo bei bendraturčio, paslauga leidžia vartotojams užsidirbti ir nekenkiant aplinkai atsikratyti nenaudojamu daiktu.
„Jei asmuo parduoda iki keturių aparatų, įmonė jam atsiunčia iš anksto apmokėtą pakuotę, į kurią tereikia įdėti nebereikalingus telefonus ir išsiųsti mums. Jeigu paduodamų aparatų turima daugiau, jų pasiimti atsiunčiamas kurjeris. Gavę telefonus netrukus juos įvertiname, pasiūlome galutinę kainą ir, sudarius sandorį, per 24 val. į kliento sąskaitą pervedame telefonų vertės sumą“, – paprastą ir su verslo klientais jau išbandytą sistemą nupasakoja A. Stuopelis.
Jei iki šiol pagrindiniai „Greenfone“ klientai buvo įmonės ir organizacijos, tai, paslaugai tapus prieinama bei valdoma tinklalapyje senastelefonas.lt, telefonų supirkėjai tikisi, jog ji taps populiari ir tarp gyventojų. Pasak įmonės vadovo, paslauga nusižiūrėta nuo verslo partnerių Lenkijoje, kur seni telefonai taip superkami jau keletą metų. Per metus šioje šalyje, turinčioje beveik 39 mln. gyventojų, superkama apie 200 000 telefonų.
„Greenfone LT“ superka daugumos modelių veikiančius ir neveikiančius mobiliuosius telefonus, nepriklausomai nuo jų gamybos metų, būklės ar kokybės. Įmonės specialistai yra nustatę tokių telefonų standartines supirkimo kainas, o jei telefonai neveikiantys, kaina patikslinama atsižvelgiant į gedimo pobūdį. Tais atvejais, kai klientai nesutinka su kainos pasiūlymu, telefonai grąžinami netaikant jokio papildomo mokesčio.
Įmonė supirktus telefonus atnaujina, išbando ir pritaiko pakartotiniam naudojimui. Pasak bendrovės atstovų – tam tinka apie 97 % visų surinktų aparatų. Taip pat bendradarbiaujama su elektronikos ir elektros įrangos atliekų utilizavimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, todėl pakartotiniam naudojimui netinkantys telefonai ar jų dalys perdirbami. „Šiuo metu perdirbama tik apie 3–5 % ES naudojamų mobiliųjų telefonų, o pakartotinis naudojimas – vienas paprasčiausių būdų tausoti aplinką ir būti socialiai atsakingais“, – pažymi A. Stuopelis.
Įmonė tuo pačiu įgyvendina ir ES direktyvoje dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų panaudojimo pateikiamas rekomendacijas, kad, atsižvelgiant į aplinkosaugą, geriausias būdas atsikratyti nenaudojamais telefonais yra atiduoti juos pakartotiniam naudojimui. Mobiliuosius telefonus iš „Greenfone“ įsigyja bendrovės Nigerijoje, Toge, Ganoje, Etiopijoje, Kinijoje, Singapūre, taip pat Rytų ir Centrinėje Europoje.