Veiklą pradėjusi „Greenfone LT“, UAB, įmonėms ir organizacijoms pasiūlė sprendimą, kaip neskriaudžiant gamtos, naudingai ir nešvaistant laiko atsikratyti nereikalingais telefonais. Pasinaudodami Lenkijos partnerių patikrintu verslo modeliu, „Greenfone LT“ superka veikiančius ir sugedusius telefonus, juos sutvarko ir parduoda trečiosiose šalyse.
„Išmetamos elektronikos atliekos, ypač baterijos ir akumuliatoriai, labai kenkia gamtai, todėl dauguma įmonių stengiasi neišmesti jų su šiukšlėmis. Tačiau nurašyti nenaudojamą elektroniką taip pat sudėtinga ir dažniausiai ji tiesiog „pamirštama“ stalčiuose. „Greenfone LT“ paslauga leidžia paprastai atsikratyti nebereikalinga technika ir dar užsidirbti“, – pasakoja Arnas Stuopelis bendros Lietuvos ir Lenkijos įmonės vadovas ir bendraturtis. Jis primena statistiką, kad mobilusis telefonas pirmaisiais metais per mėnesį nuvertėja maždaug 3 %, o vėliau – dar sparčiau, todėl nebenaudojamais telefonais racionalu atsikratyti iš karto, vos jie pakeičiami naujais.
„Greenfone LT“ iš įmonių Lietuvoje superka visų modelių veikiančius ir neveikiančius mobiliuosius telefonus, nepriklausomai nuo jų gamybos metų, būklės ar kokybės. Senų telefonų norinti atsikratyti bendrovė juos siunčia į „Greenfone LT“, kur specialistai remdamiesi rinkos tendencijomis nustato telefonų kainas ir jas pateikia parduodančiai bendrovei. Tais atvejais, kai klientai nesutinka su kainos pasiūlymu, telefonai grąžinami netaikant jokio papildomo mokesčio.
„Supirktus telefonus atnaujiname, išbandome ir pritaikome pakartotiniam naudojimui – tam tinka 97 % visų surinktų aparatų. Taip pat bendradarbiaujame su įmonėmis, teikiančiomis elektronikos ir elektros įrangos atliekų utilizavimo paslaugas, todėl galime garantuoti, kad pakartotiniam naudojimui netinkantys telefonai ar jų dalys yra perdirbami“, – užtikrina A. Stuopelis.
Komunalinių paslaugų ir ekologijos UAB „Ecoservice“ atstovės teigimu, pasinaudoti nauja „Greenfone LT“ paslauga paskatino galimybė lengvai, be išlaidų atsikratyti nebenaudojamu darbo inventoriumi ir užtikrinti įmonės indėlį į ekologiją.
„Nebenaudojamus mobiliųjų telefonų aparatus tiesiog saugodavome. Nepavadinčiau to problema, bet iki šiol tai buvo šioks toks nepatogumas, nenorėjome jų išmesti bet kur, – pasakoja pašnekovė. – Kai „Greenfone LT“ pasiūlė įvertinti nenaudojamus telefonus, juos paimti iš biuro bei sumokėti sutartą likutinę vertę pagal pateiktą išsamią telefonų aparatų įvertinimo ataskaitą, paslauga pasirodė patogi ir naudinga“.
Violeta Pečkaitytė, baldų furnitūra prekiaujančios UAB „Agva“ ūkio dalies vadovė, sako, kad iki šiol apie panašią paslaugą nebuvo girdėjusi ir mielai pasinaudojo „Greenfone LT“ pasiūlymu. „Turime 50 darbuotojų ir telefonus keičiame tik tuomet, kai jie sugenda, tačiau nenorėdami teršti aplinkos, aparatų neišmesdavome, jie gulėdavo nenaudojami. „Greenfone LT“ paslauga likome patenkinti, jie dirba operatyviai, mums nereikėjo niekuo rūpintis“, – sako V. Pečkaitytė.
Europos Sąjungos patvirtintoje direktyvoje dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų akcentuojama, kad, atsižvelgiant į aplinkosaugą, geriausias būdas atsikratyti nenaudojamais telefonais yra atiduoti juos pakartotiniam naudojimui. „Šiuo metu perdirbama tik apie 5 % ES naudojamų mobiliųjų telefonų, o pakartotinis naudojimas – vienas paprasčiausių būdų tausoti aplinką ir būti socialiai atsakingais“, – pažymi A. Stuopelis.
Mobiliuosius telefonus iš „Greenfone LT“ įsigyja bendrovės Nigerijoje, Toge, Ganoje, Etiopijoje, Kinijoje, Singapūre, taip pat Rytų ir Centrinėje Europoje.