Prieš savaitę oficialiame savo tinklaraštyje „Symbian Foundation“ pranešė, kad sulaukė paramos iš Europos Sąjungos Jungtinės Technologinės Iniciatyvos bendrovės ARTEMIS bei finansinės injekcijos iš Europos Komisijos. Platformos plėtrai pastaroji institucija skyrė net 11 milijonų eurų.
„Symbian“ mobiliesiems įrenginiams skirta operacinė sistema buvo paskelbta kaip „unikali ir gyvybiškai svarbi Europai orientuotos mobilios programinės įrangos vystyme“. Dėl šios priežasties „Symbian Foundation“ organizacijos pagrindu buvo sukurtas naujas konsorciumas atsakingas už tolimesnį platformos kūrimą ir plėtojimą – „Symbeose“. Šis akronimas šifruojasi kaip „Symbian – Europos Įterptinė Operacinė Sistema (angl. „Symbian – the Embedded Operating System for Europe“).
„Symbeose“ konsorciumą šiuo metu sudaro 24 organizacijos iš 8 Europos valstybių. Į jų sąrašą įeina elektronikos komponentų bei mobiliųjų įrenginių gamintojai, paslaugų tiekėjai, namų elektronikos kompanijos, mobiliojo ryšio operatoriai, programinės įrangos kūrėjai, įvairių sričių mokslininkai, universitetai ir mokslinių tyrimų institutai.
Tinklaraščio pranešime teigiama, kad kartu su kitomis konsorciumo narių investicijomis kapitalas kitos kartos „Symbian“ technologijų kūrimui iš viso siekia jau 22 milijonus eurų (arba apie 31 milijoną JAV dolerių). Šios investicijos turėtų pakelti į naują lygį „Symbian“ platformą ir taip suteikti ne tik naujų galimybių jos vartotojams, bet ir tarptautiniams „Symbian“ partneriams.
„Symbeose“ taip pat pateikė ir keletą idėjų, kurios bus įgyvendintos efektyviai išnaudojant turimas lėšas. Kaip teigiama pranešime, ateitį „Symbian“ sieja su programinio pagrindo tobulinimu, kuris leistų sukurti visiškai naujus įrenginius naudojančius šią operacinę sistemą. Plėtros eigoje taip pat bus koncentruojamasi į debesų kompiuteriją, naujų asimetrinio daugiaprocesinio apdorojimo technologijų pritaikymą kelių branduolių sistemose, visiškai naujų įterptinių (angl. „Embedded“) įrenginių bei platformų kūrimą „Symbian“ pagrindu.
Tokio masto Europos Komisijos investicijos paskatinusios perorganizuoti „Symbian“ plėtra užsiimančia organizaciją bei pakeisti vystymo kryptį tik įrodo, kad ši, pastaruoju metu lyderio pozicijas tarptautinėje rinkoje praradusi mobilioji platforma, ne tik nemerdi, tačiau uri rimtų ketinimų atgauti prarastą populiarumą bei technologinį pažangumą bent jau Europos regione.