Jungtinių Amerikos Valstijų Tarptautinės prekybos komisija (angl. „US International Trade Commission) pranešė, kad, bendrovės „Motorola“ pateikto ieškinio prieš „Apple“ pagrindu, ketina inicijuoti tyrimą dėl pažeistų patentų. Prieš kelias dienas paskelbtame pranešime teigiama, kad tyrimo rezultatų pateikimo data bus nustatyta 45 kalendorinių dienų laikotarpyje.
„Motorola“ dar spalio mėnesio šeštąją dieną Ilinojaus ir Floridos valstijos apygardos teismams pateikė ieškinius (atskirą ieškinį parengė ir JAV tarptautinės prekybos komisijai), kuriuose apkaltino bendrovę „Apple“ pažeidus 18 skirtingų jos patentuotų technologijų neteisėtu panaudojimu tokiuose įrenginiuose kaip „iPhone“, „iPad“, „iPod touch“ ir netgi kai kuriuose „Mac“ kompiuteriuose.
„Iš karto po „Apple“ įžengimo į telekomunikacijų rinką, mes užsiėmėme ilgai užsitęsusiomis derybomis, tačiau „Apple“ atsisakė įsigyti [patentuotų technologijų – aut. past.] licencijas. Mes neturėjome kitos išeities tik kaip pateikti nusiskundimus ieškinio forma, kad sustabdytume tęstinius „Apple“ pažeidimus“, – praeitą mėnesį „PCMag“ leidiniui teigė „Motorola“ atstovas.
„Apple“ sulaukusi tokių kaltinimų ėmėsi atsako – užpraeitą savaitgalį „Motorola“ kompaniją taip pat apkaltino neteisėtu patentuotų technologijų naudojimu ir teismui pateikė du ieškinius, kuriuose teigiama, kad tokiuose išmaniuosiuose telefonuose kaip „Droid“, „Droid 2“, „Droid X“ bei kituose, buvo aptikti iš viso 6 patentų pažeidimai. „Apple“ neseniai jau pralaimėjo bylą prieš Skandinavijos korporaciją „Nokia“, kuri dėl patentų pažeidimo buvo apkaltinta dar šių metų sausį. Tarptautinės prekybos komisijos manymu pateikti įkalčiai nėra svarūs ir jų neužtenka norint įrodyti „Nokia“ kaltę. Šį mėnesį komisija taip pat pradės nagrinėti praeitų metų spalį pateiktą „Nokia“ ieškinį prieš tą pačią „Apple“ dėl… Taip jūs atspėjote – patentų pažeidimo.
Nesutarimai ir toliau tęsiasi, o atsižvelgus į pastaruosius JAV teisėsaugos institucijų priimtus sprendimus galima manyti, kad ginčai tarp bendrovių turi mažai realaus pagrindo, o greičiau pasitarnauja kaip spaudimo priemonės konkurencinėje kovoje.